Beşiktaş'ta hafta sonu yapılacak seçim öncesinde adayların listeleri belli oldu. Hürser Tekinoktay, A.Nur Çebi ve Serdal Adalı, yönetim kurulu listelerini divan başkanlığına teslim etti. Tekinoktay, divan başkanı Tevfik Yamantürk’e tepki göstererek avukatını yolladı

Sözcü gazetesinden Ali Aydın'ın haberine göre Beşiktaş’ta pazar günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul öncesi başkan adayları yönetim kurulu listelerini divan başkanlığına teslim etti.

Hürser Tekinoktay, kendisi dahil 9 as ve 5 yedek toplam 14 kişiden oluşan listesini ilk teslim eden isimdi. Onu Ahmet Nur Çebi izledi. Serdal Adalı ise teslim süresinin bitimine 3 dakika kala listesini divana sundu.

Divan  Kurulu 2. Başkanı Fethi Hinginar, pazar günkü seçim öncesi adaylara başarılar diledi. Seçimde yaklaşık 14 bin 600 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

Günün sürprizini ise iddialı adaylar arasında gösterilen İsmail Ünal yaptı. Ünal, çok adaylı bir seçimin Beşiktaş'a yarar getirmeyeceğini belirterek adaylıktan çekildi.

Eski Beşiktaş Belediye Başkanı, tek bir isim altında birleşilmesi gerektiğini belirterek “Kongre üyelerine sesleniyorum. Birlik ve beraberlik talep edin. Güçlerimizi birleştirerek içinde bulunduğumuz krizi fırsata çevirelim” dedi.

Kulislerde Serdal Adalı lehine çekildiği belirtilen İsmail Ünal'ın bu yönde bir açıklama yapmaması dikkat çekti.

BEŞİKTAŞ KONGRESİ'NDE YARIŞACAK LİSTELER