Muharrem İnce'den 'hoşgeldiniz-güle güle' açıklaması: Ben niyetimi biliyorum

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, TV100'de Ece Üner ile Ana Haber'de Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.

Muharrem İnce'den 'hoşgeldiniz-güle güle' açıklaması: Ben niyetimi biliyorum

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, TV100'de Ece Üner ile Ana Haber'in konuğu oldu.

Muharrem İnce, CHP lideri ve Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi hakkında konuştu. İnce; Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından gerçekleştirilen basın toplantısında kullandığı 'hoşgeldiniz, güle güle' ifadeleri hakkında; "Ben niyetimi biliyorum. Niyetim salih" diye konuştu.

Muharrem İnce'nin açıklamasının satır başları şöyle oldu:

"HOŞGELDİNİZ-GÜLE GÜLE AÇIKLAMASI"

"BEN NİYETİMİ BİLİYORUM"

Hayır, gelişine yaptım. Asla bir art niyetle yapılmış bir şey değildir. 1 saat sohbet ettik, eski günlerden bahsettim. Seçim güvenliği, depremden konuştuk. Hoşgeldiniz, güle gülenin neresinde art niyet olabilir.

Hayır, böyle bir intikam almak gibi bir derdim olmadı. Hoşgeldiniz ve güle güle Türkçe'de en fazla kullanılan sözcüklerden birisidir. Büyük anlamlar çıkarmaya gerek yok, ben niyetimi biliyorum. Niyetim salihtir.

DEPREM BÖLGESİYLE İLGİLİ İZLENİMLERİMİ ANLATTIM

Sayın Kılıçdaroğlu ve ekibindeki arkadaşlar benim konuşmadığım arkadaşlar değil. Birlikte milletvekilliği yaparken odalarımız yan yanaydı. Bugün sohbet ederken bana 'sen benden çok daha önce CHP'liydin, il başkanıydın, ben bürokrattım' dedi.

Deprem bölgesiyle ilgili görüşlerimizi anlattık. Sayın Kılıçdaroğlu bu konuda kanun teklifi hazırladıklarını ve çok önemsediklerini söyledi. Ben de ilk günden beri deprem bölgesindeyim. İzlenimlerimi tek tek anlattım. Karşılıklı olarak deprem bölgesiyle ilgili ne yapabileceğimizi konuştuk. Seçim güvenliğini konuştuk. '2018'de ben cumhurbaşkanı adayıyken 12 bin 843 sandık boş bırakılmıştı, inşallah bu seçim böyle bir şey olmaz, siz 100 yıllık partisiniz, bizde katkı sağlayalım' dedim. Kılıçdaroğlu bu konudaki çalışmalarının çok ciddi olduğunu söyledi.

İTTİFAK TEKLİFİ OLDU MU?

Hayır öyle bir konuşma ve teklif olmadı. Tek bir kelime dahi konuşulmadı. Siyasette ittifak kurmak vardır ama ittifaklar 2 türlü kurulur. Birisi menfaat, diğeri de ilke ittifakları. Ben ilkelerimizi söylüyorum. Çıkıştı bir kısmını söyledim. Asla ve asla Atatürk'ü tartıştırmayacağız, bizim kırmızı çizgimizdir. Kimse Atatürk'e Dersim katliamcısı, 2 ayyaş diyemez. Bana namuslu insanların oyu lazım. Bu kadar basit. Oy alacağız diye tarikatlara göz kırpamam. Laik ve bilimsel eğitim vazgeçilmezdir.

"KILIÇDAROĞLU DESTEK İSTEMEDİ"

Hayır istemedi ama ikimizin de istediğini herkes biliyor sadece yöntemimiz farklı. Kılıçdaroğlu, 6’lı masayla bunu yapabileceğine inanıyor, ben milletle yapılabileceğine inanıyorum.

"10 BENZEMEZİ BİR MASAYA OTURTMAYALIM SONRA YÜRÜMEZ İŞLER"

İlkeli siyaset yapalım, 10 benzemezi bir masaya oturtmayalım sonra yürümez işler. Deneyimli bir siyaset insanı olarak uyarmaya çalışıyorum. Ben millet ile ittifaktan yanayım, derdim bu, bunların hepsini söyledim.

Medyanın tutumundan rahatsızlığını dile getirmedi ama benim var. Muhalefetin medyasında bir gazeteci bana tweet atıyor ‘Yasaklanan sanatçılar için ne diyorsunuz?’ diyor. Senin kanalında ben yasaklıyım, benim için ne düşünüyorsun? %60’la Millet İttifakı alıyormuş, ben engel oluyormuşum. Ekmeleddin İhsanoğlu’nda da böyle söylediler, milleti kandırmaya gerek yok. Birinci tur seçim, ikinci turda kimin yarışacağını belirleyecek, birinci tur seçim ön seçim.

Etiketler
TV100 Muharrem İnce Memleket Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Ece Üner