Fuat Oktay'ın 100 kilo eroinle yakalanan Veysel Filiz'le fotoğrafı Meclis'te tartışma çıkardı

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un bütçe görüşmeleri sırasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın 100 kilo eroinle yakalanan Veysel Filiz'le çektirdiği fotoğrafı göstermesi tartışmaya neden oldu.

Fuat Oktay'ın 100 kilo eroinle yakalanan Veysel Filiz'le fotoğrafı Meclis'te tartışma çıkardı

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) bütçe görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ı eleştirdi.

"Siz neyi gerçekleştirdiniz biliyor musunuz? İran’da idam cezası bulunan uyuşturucu baronu Zindaşti tutuklandı. Saray emir verdi, savcı serbest bıraktı" diyen Oktay, şöyle devam etti:

"Siz bu uyuşturucu tüccarlarının Türkiye’de istedikleri gibi at koşturmasını başardınız. Siz kendiniz, Veysel Filiz denilen 100 kilo eroin ile yakalanan kişi ile ilgili telefon edip de ‘Serbest bırakın’ dediniz mi? Demediniz mi? Bununla ilgili gizlilik kararı aldırdınız mı, aldırmadınız mı? Varlık barışını biz mi çıkardık?"

'KALABALIKTA ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAF'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ise Veysel Filiz konusundaki soruya şöyle yanıt verdi:

"Ben ne gösterdiğiniz o resmin kim olduğunu anladım ne de o kendi aranızda, amigolarınız ile bağırmanızı anladım. Şimdi anlıyorum ki bir isim. Veysel Filiz mi, neydi? Filiz diye bir isim. Buradan açık ve net şekilde ifade ediyorum. Kamuya ve basına açık bir toplantıda, kalabalıkta bir fotoğraf çektirmiş. Bir, kendisini hiç tanımam. Ne öncesinde ne sonrasında kendisiyle hiçbir irtibatım, herhangi bir konuyla olmamıştır.

O fotoğraflara da ben bakarım. İşlediği veya karıştığı, kamuya ve basına açık olan bir yerde bir fotoğraf çektiriyor ve birisi size merhaba diyor. Ne öncesinde ne sonrasında tanırım. Kendisiyle öncesinde de sonrasında da hiçbir irtibatım olmamıştır. İşlediği veya karıştığı hiçbir suç veya mahkemeye, tutuklanmasıyla ilgili hiçbir makam, mevki ve şahsı aramam, asla irtibat kurmam söz konusu olmamıştır, olamaz ve bundan sonra da söz konusu olamayacağını buradan net şekilde ifade ederim."

Fuat Oktay'ın 100 kilo eroinle yakalanan Veysel Filiz'le fotoğrafı Meclis'te tartışma çıkardı - Resim : 1

'MAKAMDA ÇEKTİRDİĞİNİZ RESİM'

CHP'li Özkoç ise bu sözlerin üzerine Oktay'ın başka fotoğraflarını gösterdi.

"Ben size dönüp konuşarak söylüyorum, yalan söylediniz demek istemiyorum, ama gerçek dışı beyanda bulundunuz. Dediniz ki ‘Bu Veysel Filiz ile kamuya açık alanda resim çektirdim’. Bu makamda çektirdiğiniz resim. Bu makamda çektirdiğiniz resim gibi daha 4-5 tane resim var. Yani az önce yalan söylediniz" ifadesini kullanan Özkoç, akabinde şunları kaydetti:

"Peki, AK Parti’nin siyaset akademisinde ders veriyordu. Bu Veysel Filiz AKP’nin Avrupalı Müslümanlar Girişimcisinin sözcüsüydü. Bu Veysel Filiz 100 kilo eroin ile yakalandı. Pudracılara hocalık yapan Veysel Filiz. Az önce doğruyu söylemediniz. Söylediğiniz sözün hiçbir karşılığı yoktur. Yazıklar olsun size."

Oktay bir kez daha söz alarak, "Bu resim benim makam odam değil, bir il ziyaretine gitmişiz. Kontrolümüzde olan bir ortam değil, dolayısıyla büyük ihtimal kamuya açık bir ortam" dedi.

Etiketler
Meclis Engin Özkoç Fuat Oktay