CHP ilçe başkanlığına taşlı saldırı

Bursa'da CHP Gürsu İlçe Başkanlığı'na kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce taşlı saldırı yapıldı. Parti binasının camının kırıldığı olayla ilgili polis soruşturma başlattı.

CHP ilçe başkanlığına taşlı saldırı

Sözcü'den Halil Ataş'ın haberine göre, CHP Gürsu İlçe Başkanlığı’na kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce taşlı saldırı yapıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da sorumluların bir an önce yakalanıp cezalandırılmasını istedi.

Aydın, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “CHP Gürsu İlçe Başkanlığımıza yapılan taşlı saldırı nedeniyle İlçe Başkanımız Haşim Öztürk ve tüm partililerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Saldırıyı gerçekleştirenlerin bir an önce yakalanarak gerekli cezaları almasını bekliyoruz…” ifadelerini kullandı.

Saldırıya Twitter adresinden tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi ise, şunları yazdı: “CHP Gürsu İlçe Başkanlığımıza, toplumsal barış ve birlikteliğimizi bozmak isteyen zihniyet tarafından yapılan alçak saldırıyı kınıyorum. Sorumluların adalet karşısında hesap vermesinin ve hak ettikleri cezayı almalarının takipçisi olacağız.”

Etiketler
Bursa Polis Saldırı Şile