Emine Erdoğan'ın onursal başkan olduğu derneğe Erdoğan'dan özel izin

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan’ın onursal başkanlığını yaptığı derneğin izinsiz yardım toplamasına izin verdi. İzinsiz yardım toplayan 37 dernek ve vakıftan 35’ine bu hak AKP döneminde tanındı.

Emine Erdoğan'ın onursal başkan olduğu derneğe Erdoğan'dan özel izin

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir derneğin daha izin almadan yardım toplamasına izin verdi. İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün “İzin Almadan Yardım Toplama Hakkına Sahip Kuruluşlar” listesine Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin de (TOGEMDER) eklendiği açıklandı.

TOGEMDER’in internet sitesinde, derneğin onursal başkanının AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan olduğu belirtiliyor.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, derneğin yönetiminde AKP’liler ve AKP’lilerin eşleri yer alıyor. Derneğin icra kurulu başkanlığını AKP Milletvekili Belma Satır yaparken derneğin yönetiminde de Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin eşi Özlem Nebati, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı AKP’li Ahmet Misbah Demircan’ın eşi Ferda Demircan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın eşi Hatice Nur Yerlikaya ile AKP’li eski bakan Nihat Zeybekçi’nin eşi Ayşen Zeybekçi yer alıyor.

Etiketler
Vakıf Emine Erdoğan