MHP’li başkanın AKP’lilere 'FETÖ'cüsünüz' suçlaması: Çayeli Belediye Meclisi karıştı, salonu terk ettiler

Rize'de MHP'li Çayeli Belediye Başkanı Çiftçi, katıldığı bir televizyon programında AKP'lileri FETÖ'cü olduğunu iddia etti. Çiftçi'nin iddiaları AKP'liler tarafından ekim ayı Belediye Meclisi toplantısına taşındı.

MHP’li başkanın AKP’lilere 'FETÖ'cüsünüz' suçlaması: Çayeli Belediye Meclisi karıştı, salonu terk ettiler

Rize Çayeli Belediyesi'nin MHP'li Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi'nin iddiaları Çayeli Belediye Meclisi'ni karıştırdı. Çiftçi, 21 Eylül'de Rize'de yerel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılarak açıklamalarda bulunmuş. Çiftçi, bu yayında Çayeli ilçesindeki bazı AKP'lilerin FETÖ'cü olduğu iddiasını öne sürmüştü.

AKP'LİLER 'CUMHUR İTTİFAKI'NI HATIRLATARAK ÖZÜR İSTEDİ

Çiftçi'nin iddiaları ekim ayı Belediye Meclisi'nde AKP'liler tarafından gündeme getirildi. Toplantıda söz isteyen AKP sırası, Çiftçi'nin iddialarına ilişkin şunları söyledi:

"Bir televizyon programında sarf ettiğiniz FETÖ'cü, kriptocu, basiretsiz, çapsız gibi sözlerinizi şiddetle kınıyor, sizi Milliyetçi Hareket Partisi'ni temsilen görev yapan bir belediye başkanı olarak Cumhur İttifakı paydaşı olmanız sorumluluğu gereği partimiz ve teşkilatımız mensuplarından özür dilemeye davet ediyoruz."

'BU İŞLERİ KARIŞTIRMANIN SİZE BİR FAYDASI OLMAZ'

Halk TV’nin aktardıklarına göre, Çiftçi ise AKP sıralarından gelen özür talebine şu yanıtı verdi:

"Hiç de özür dilemiyorum. Sözlerimin arkasındayım. Bu konuda da zerre kadar tereddüt içerisinde değilim. Kesin bilgi ve bulgularım var. Dolayısıyla o gün söylediğim sözleri özür dilemediğim gibi aynen iade ediyorum. Sorun yok. Ben orada söyledim, üzerine alan alsın, almayan da almasın. Siz FETÖ'cüyseniz FETÖ'cüsünüzdür. Değilseniz değilsinizdir. Beni buradan konuşturtmayın. Ben o gün de söyledim. Ben bu şehirde yaşamış, 20 yılını takip etmiş birisiyim. Partinin içinde kimler ne yapmış hepsini biliyorum. Onun için orada da üstü kapalı söyledim. Ama konuşmak isterseniz üstü açık da söylerim. Kimlerin bu işlerin içinde olduğunu, kimlerin kimlerle iş tuttuğunu... Onun için bu işleri çok karıştırmanın size bir faydası olmaz."

'HERKES KİMLER OLDUĞUNU BİLİYOR'

Çiftçi'nin konuşması üzerine söz alan Çayeli Belediye Meclisi'nin AKP'li üye ve katibi, aynı zamanda AKP Çayeli Kadın Kolları Başkanı Melek Yıldırım söz alarak, "Ben kesinlikle burada tamamen bir terör örgütü olarak atfedilmiş FETÖ olarak anılmak istemiyorum. Eğer ki o bir kişiyse kişiyi söyleyin. Kişi bazında değilse biz burayı terk edeceğiz" dedi. O sırada Çiftçi, "Etmek istiyorsanız edin" diye yanıt verdi. Çiftçi, devamında "Biz genel anlamda siyasi çalışmalarımızı engellemeye çalışanların bir FETÖ zihniyeti olduğunu söyledik. İnkar edecek halimiz yok. Herkes siyasetin içindeki FETÖ'cülerin kimler olduğunu biliyor. Yalandan kendimizi aklayalım şeyine gitmeyin. Siz bunun muhatabı değilsiniz ki" ifadelerini kullandı.

'YARASI OLAN GOCUNUR'

AKP sıralarından "Kişiyi açıklayın" ısrarlarına ise Çiftçi, "Onu da bir sonraki televizyon programında söyleyeyim. Yarası olan gocunur. Ben özür dilemiyorum. Dilemeye de niyetim yok. Herkesin bildiği konuları 'malumu ilam' olarak konuşmuş oldum" dedi.

AKP'LİLER TOPLANTIYI TERK ETTİ

"Bu kadar ağır bir itham istemiyoruz" diyen AKP'li Yıldırım, ağlayarak toplantıyı terk etti. Yıldırım'ın ardından diğer AKP'li üyeler de toplantıdan çıktı. Bunun üzerine Çiftçi, "Umarım sadece bu mecliste değil diğerlerinde de aynı tavrı göstererek gelmezsiniz" dedi.

AKP'lilerin toplantıdan ayrılması sonrası sayı çoğunluğu olmadığı için toplantı sonlandırıldı.

Etiketler
FETÖ Meclis Rize Çayeli