Ali Babacan: Erdoğan paradan 6 sıfır atılacağını gazetelerden öğrendi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, FOX TV'de İlker Karagöz'le Çalar Saat programına konuk oldu.

GERÇEK GÜNDEM

2005 yılında paradan 6 sıfır atılarak, Yeni Türk Lirası banknotlar tedavüle girmişti. Canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Ali Babacan, Erdoğan'ın paradan 6 sıfır atılacağını gazetelerden öğrendiğini söyledi.

Babacan, şunları kaydetti:

"Paradan 6 sıfırı biz attık diyor. Paradan 6 sıfır atılacağını gazetelerden öğrendi. Bana sordu ertesi gün, 'Ya bu ne' dedi, 'Paradan 6 sıfır mı atıyorsunuz?' dedi. Ben de 'evet' dedim. 'Keşke söyleseydin de ben açıklasaydım niye sen açıkladın' dedi.

Paradan 6 sıfır atma törenini biz Merkez Bankası'nda yaptık. Bugün böyle bir şey olsa, tören Merkez Bankası'nda mı yapılır yoksa külliyede mi yapılır? Bunu kendisini kınamak için söylemiyorum. Devletin başındaki kişi her şeyi bilmek, her şeye burnunu sokmak zorunda değil. Devletin başındaki kişinin yapacağı iş, ehil ve dürüst kadroları kilit yerlere koyacak ve genel koordinasyon sağlayacak o kadar."

Babacan, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak, "Hedef Cumhurbaşkanlığını farkla kazanmak. Yoksa mızıkçılık yaparlar. Yaşadık İstanbul'da, örneği var." dedi.

Etiketler
DEVA Partisi Ali Babacan FOX TV Para