Yine göz kırptı: Mehmet Ali Çelebi gönlündeki lideri tarif etti, Cumhur İttifakı'nı adres gösterdi

Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, "Bu kriz ortamında zaman kaybetmemek, güçlü liderlik için Cumhur İttifakı dedim'' açıklamasında bulundu.

Yine göz kırptı: Mehmet Ali Çelebi gönlündeki lideri tarif etti, Cumhur İttifakı'nı adres gösterdi

Önce CHP sonra da Memleket Partisi'ndeki siyasi macerasının ardından şimdi de AKP'ye geçeceği konuşulan Mehmet Ali Çelebi'nin hangi partiye katılacağı merak konusu olurken, Çelebi yeni açıklamalarda bulundu.

Çelebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhur İttifakı, milli konularda daha net ve tutarlıyken, aynı durumun Millet İttifakı için geçerli olmadığını söyledi.

''CUMHUR NET VE TUTARLI''

Şu anda Cumhur İttifakı'nın, net ve tutarlı gözüktüğünü belirten Çelebi, "6+2 masanın orada Abdullah Gül de var. Çıkmaz sokak olduğunu çok önceden söyledim. '6+1 masa çıkmaz sokaktır. Buradan Türkiye'ye hayır gelmez' dedim. Aynı düşüncem devam ediyor. Bir partide olup olmamam çok önemli değil. Şu anki tutumum, Cumhur İttifakı'nın ülkeyi milli istikamette daha net ve tutarlı götüreceğine dönük görüşüm devam etmektedir." diye konuştu.

''GÜÇLÜ LİDERLİK İÇİN CUMHUR İTTİFAKI DEDİM''

Çelebi ayrıca ''İçinde bölücü, yıkıcı unsurlar ve marjinal fikirler barındıran 6+2'li Gül+ HDP, bu denklem kaos ve istikrarsızlık getirir. Dünya büyük kriz ortamlarını beklemektedir. Bu kriz ortamında zaman kaybetmemek, güçlü liderlik için 'Cumhur İttifakı' dedim" dedi.