Erdoğan sahaya iniyor: "28 Ekim'de AK Parti Yol Haritası'nı Cumhurbaşkanımız aktaracak"

Kandemir, 2023 seçimlerine ilişkin "28 Ekim'de Ankara Arena'da AK Parti Yol Haritası'nı Cumhurbaşkanımız aktaracak. Bu seçime mahsus, 2023'te cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Biz yeni yüzyılımızda Türkiye'yi bambaşka bir lige taşıyacağız" dedi.

Erdoğan sahaya iniyor: "28 Ekim'de AK Parti Yol Haritası'nı Cumhurbaşkanımız aktaracak"

Erdoğan, 2023 seçimleri için 28 Ekim’de ‘Arena’ya inecek

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, CNN Türk canlı yayınında 2023 seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP’nin seçimler için yol haritasını 28 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağını söyleyen Kandemir, seçimlerin zamanında yapılacağını aktardı.

“28 EKİM’DE AK PARTİ NASIL BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYOR, ONLARI SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ PAYLAŞMIŞ OLACAK”

AKP kurmayı Erkan Kandemir, şunları kaydetti:

“Milletvekili arkadaşlarımız inanılmaz yüksek bir performansla gayret gösteriyorlar. O gayret yeni arkadaşlarımız takviye edilerek mutlaka devam edecek. İl il anketlerimizi de yapmaya devam ediyoruz. Bir yandan bunun da çalışmasını yürütüyoruz.

Üçüncüsü Seçim propaganda dönemi… 28 Ekim’de Ankara Arena’da AK Parti Yol Haritası’nı Cumhurbaşkanımız aktaracak. Çok önemli bir seçime gidiyoruz. Cumhur İttifakı olarak seçimin öne alınmasıyla ilgili tartışma bizim gündemimizde yok. Muhalefet bunu defalarca gündeme getirdi. Sürekli bir tarih ifade ettiler, böyle bir gündemimiz yok. Haziran 2023’e de 9 ay kaldı, artık çalışmalara başlamanın da vakti geldi. Bu seçime mahsus, 2023’te cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız.

Türkiye’nin adil bir ülke olarak masaya davet edilmesinin kıymetini görüyoruz. Biz yeni yüzyılımızda Türkiye’yi bambaşka bir lige taşımak sorumluluğumuz var. Ana slogan açıklanmazsa bile orada biz konuşmasının arasında bunları göreceğiz. 28 Ekim’de AK Parti nasıl bir Türkiye hayal ediyor, onları Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşmış olacak."

“BİZ SAHADA SİYASET YAPIYORUZ”

AKP'nin anketler üzerinden değil, sahada siyaset yaptığına dikkat çeken Kandemir, "Sayın Kılıçdaroğlu nerede yaptırıyor anketlerini onu bilmiyorum ama bunlar Kılıçdaroğlu’nun yeni iddiası değil. Kılıçdaroğlu her seçim öncesi benzer şeyleri söyledi, sandığa pek kalmadı, hep birlikte göreceğiz. Anketler üzerinden siyaset yapılmıyor, biz sahada siyaset yapıyoruz. Gerçeklik orada. Cumhur İttifakı bu seçimlerde bir kere daha yüksek bir oy oranıyla iktidara gelmeye talip. Bizim milleti kucaklamamız, yüreğimizdeki, aklımızdaki her şey şeffaf. Yaptıklarımız da ortada. Biz milletimizin karşısına çıkarken çok hazırlıklıyız. Tutarlılık çok önemli bir şey.” dedi.

Etiketler
Ankara Seçim Türkiye AK Parti