Cumhur İttifakı'nın mesafeli seçmene karşı kullanacağı koz belli oldu

Seçim çalışmalarını hızlandıran Cumhur İttifakı, ekonomi nedeniyle kendisine mesafeli duran seçmene karşı sahada 'terörle mücadele' kozunu kullanacak.

Cumhur İttifakı'nın mesafeli seçmene karşı kullanacağı koz belli oldu

AKP ve MHP, Haziran 2023'te yapılacağını yineledikleri seçime bir yıldan az süre kala çalışmalarını hızlandırdı. İki parti, bu kapsamda sahada yurttaşlarla bire bir buluşmalar gerçekleştiriyor.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu'nun haberine göre Cumhur İttifakı bileşenlerinin 2023 seçimlerindeki stratejisi de belli oldu. İttifak, ekonomi nedeniyle kendisine mesafeli duran seçmene karşı sahada 'terörle mücadelede' kozunu kullanacak.

İktidarın bugüne dek başta Fırat Kalkanı, Pençe Kaplan, Pençe Kilit, Zeytin Dalı, Barış Pınarı gibi operasyonlar olmak üzere yurttaşlara terörle mücadelede Türkiye’nin elde ettiği kazanımları anlatacak. Bununla birlikte 2023 seçimlerinin “gerek dış politika gerekse terörle mücadele kapsamında Türkiye açısından ne kadar önemli olduğu” vurgusu da yapılacak.

100. YILDA ‘BİTİRME’ HEDEFİ

İktidar kanadı ayrıca sahada yurttaşlarla yaptığı temaslarda 'terörü tamamen bitirme hedefini' anlatarak operasyonların bundan sonra da aynı şekilde devam edeceği vurgusunu yapacak. Temel hedefin, cumhuriyetin 100. yılında 'ülkedeki terör örgütü ile örgütün hem içeride hem de dışarıda temasını kesmek' olduğu da kaydediliyor.

Haberin tamamı.

Etiketler
Cumhur İttifakı İttifak Seçim