'Savcılar nerede?' deniyordu: Çürümenin üstüne gitmeyen yargı Sedat Peker'in Taşkesenlioğlu hakkındaki rüşvet paylaşımlarını engelledi

Sedat Peker’in, rüşvet iddialarına dair açıklamalar yaptığı AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve yurt dışına kaçarken yakalanan eşi eski THK Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban ile ilgili paylaşımlarına erişim engeli getirildi.

'Savcılar nerede?' deniyordu: Çürümenin üstüne gitmeyen yargı Sedat Peker'in Taşkesenlioğlu hakkındaki rüşvet paylaşımlarını engelledi

Organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla yargılanan Sedat Peker’in Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na kadar uzanan rüşvet ağına yönelik paylaşımlarına erişim engeli getirildi.

Türkiye'den erişime engellenen web siteleri, haber ve sosyal medya içerikleri paylaşan “EngelliWeb” Twitter hesabı konuyla ilgili, “AKP Erzurum milletvekili hakkında yapılan paylaşımlarla ilgili haberler, kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği'nin 29 Ağustos 2022 tarih ve 2022/10228 sayılı kararı ile erişime engellendi” açıklamasında bulundu.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker, "Deli Çavuş" adlı hesaptan yaptığı paylaşımlarda, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, eski Sermaye Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu, TOBB üyesi Salih Orakçı ve Marka Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu Sineren’in adının karıştığı rüşvet iddiasında bulunmuştu.

Peker’in iddiasına göre Sineren’den borsada bir işlemi gerçekleştirmek için rüşvet istendi ve ismi geçen diğer kişiler de bu rüşvet ağının içinde yer almıştı. Ayrıca AKP’li Taşkesenlioğlu’nun eski Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü ve AKP milletvekili aday adayı olan eski eşi Prof. Dr. Ünsal Ban’dan boşanma davası açtığı ve 70 milyon lira maddi ve manevi tazminat istediği ortaya çıkmıştı.

Peker ayrıca Tașkesenlioğlu’nun boşanma aşamasındaki eşi eski Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban’ın kendisine gönderdiği bir videoyu paylaşmıştı. Ban tarafından kayda alınan videoda Taşkesenlioğlu'nun elinde bıçak olduğu görülmüştü.

Peker, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Ben telefonla birkaç kez görüştüm. O da öldürüleceğini düşünüyor. Hatta eşi olan AK Parti’nin Erzurum milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun evde otururlarken kendisine bıçakla saldırarak kısmen yaraladığı olaydan sonraki gizlice çekmiş olduğu görüntüleri bana yolladı” demişti.

Peker’i paylaşımları sonrası Ban yurt dışına kaçarken yakalanmıştı. Ban hakkında, boşanma aşamasındaki eşine ait kişisel verileri organize suç örgütü lideri ile paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamaları bulunuyor.

Etiketler
Ünsal Ban Zehra Taşkesenlioğlu Erzurum Avcılar