Özgür Özel'den 'İmam Hatip' cevabı: 'CHP döneminde yasa ile kuruldu, takipçisiyiz'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi. Özel, toplantı sonunda basın mensuplarının sorduğu soruları yanıtladı ve Gülşen'in tartışma yaratan "İmam Hatip" çıkışıyla ilgili konuştu.

Özgür Özel'den 'İmam Hatip' cevabı: 'CHP döneminde yasa ile kuruldu, takipçisiyiz'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısının ardından Gülşen'in tartışma yaratan İmam Hatip çıkışı ile ilgili soruyu yanıtladı.

Özel, konuyla ilgili şunları söyledi:

"İmam Hatipler diğer okullarımız gibi hepimizin, bu memleketin evlatlarını yetiştiren; CHP döneminde yasa ile kurulmuş, dinin gereklerini insanlara doğru şekilde ve devlet eli ve denetimi ile öğretmek üzere kurulmuş okullar. Hiçbir okula yapılmaması gerektiği gibi bu okullarla ilgili de şaka da olsa espri de olsa bu şekilde bir tanımlama yapılmamalı. Nasıl bir açıklama yapıldı tam bilmiyorum ama mutlaka düzeltilecektir. Maksadını aşmış bir espri insanların kalbini kırdı, hızlı bir şekilde telafi edileceğini umuyoruz. Biz de sürecin takipçisi olacağız."

Ünlü popçu Gülşen, İstanbul'daki bir mekanda sahne aldı. Gülşen, konserinin ilerleyen dakikalarında "İmam hatipte okumuş daha önce kendisi sapıklığı oradan geliyor" ifadelerini kullandı.

Başsavcılık, şarkıcı Gülşen'in konser verdiği sırada sahnede imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği bu sözlerden dolayı TCK'nin 216. maddesi kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatılmasına karar verdi.

Etiketler
Gülşen Özgür Özel Ordu TBMM