Milletin Sesi Mitingi'nde "Bay Kemal" çıkışı yapan Kılıçdaroğlu, Twitter'daki 'bio'sunu değiştirdi

Milletin Sesi Mitingi'nde "Bay Kemal sıradan bir olay değil. Söyleyeyim. Bay Kemal olmak için önce ahlaklı olacaksın. Bay Kemal olmak için kul hakkı yemeyeceksin" diyen Kılıçdaroğlu, Twitter'daki 'bio'suna "Bay Kemal" ifadesini ekledi.

Milletin Sesi Mitingi'nde "Bay Kemal" çıkışı yapan Kılıçdaroğlu, Twitter'daki 'bio'sunu değiştirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir'de gerçekleştirilen Milletin Sesi Mitingi'nde yaptığı "Bay Kemal" çıkışının ardından Twitter profilindeki "Bio" kısmında değişikliğe gitti.

Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı | Gençlerin Demokrat Amcası" ifadelerinin yanına Bay Kemal'i de ekledi. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na hitap ederken genellikle 'Bay Kemal' ifadesini kullanıyor.

Kılıçdaroğlu, Balıkesir'de düzenlenen Milletin Sesi mitinginde 'Bay Kemal' ifadesi için şunları söylemişti:

"Bay Kemal sıradan bir olay değil. Söyleyeyim. Bay Kemal olmak için önce ahlaklı olacaksın. Bay Kemal olmak için kul hakkı yemeyeceksin. Bay Kemal olmak için adaletli olacaksın. Bay Kemal olmak için emperyal güçlerin karşısında diz çökmeyeceksin. Bay Kemal olmak için kadın erkek eşitliğini savunacaksın. Ve Bay Kemal'i olmak için İstanbul Sözleşmesi'ni bir hafta içinde yürürlüğe koyacaksın. Hiç meraklanmayın. Halledeceğim ben bunları."

Etiketler
Twitter Miting