Bahçeli “Polise saldıran bu milletin mensubu olamaz” dedi, onu polise yumruk atan MHP’li vekil alkışladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, polise saldıran DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz için "TBMM'de görev yapması zuldür, bu milletin mensubu olamaz" dedi. Bahçeli'yi Meclis'te alkışlayanlar arasında ise polis yumruklayan vekil Olcay Kılavuz vardı.

Bahçeli “Polise saldıran bu milletin mensubu olamaz” dedi, onu polise yumruk atan MHP’li vekil alkışladı

GERÇEK GÜNDEM – FURKAN KARABAY

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, geçen günlerde Kadıköy’de düzenlenen gösteride, görevli polis memuruna saldırdı.

Aydeniz ile polis arasında yaşananlar üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından sert ifadeler kullandı.

Ardından bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini söyledi. Soylu da ayrıca bugün, Aydeniz için “Bunlar milletvekili değil, bunlar yüz karasıdır”

BAHÇELİ KÜRSÜDEN SERT SÖZLERLE YÜKLENDİ

Son olarak MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Aydeniz’i işaret ederek “Türkiye Cumhuriyeti'nde askere, polise, masum vatandaşlarımıza saldıran, toplumsal huzuru bozmak, iç barış ortamını yıkmak için nifak saçan önüne gelene hakaretler yağdıran hiç kimse bu milletin mensubu olamaz” dedi.

Aydeniz hakkında Cumhur İttifakı’nın önde gelen isimleri sert açıklamalar yaparken son olarak Bahçeli’nin çıkışı akıllara 2013 yılında eski MHP milletvekili Nevzat Köseoğlu’nun cenaze töreninde yaşananları getirdi.

POLİS YUMRUKLAYAN MHP’Lİ VEKİL

Şimdilerde MHP Mersin Milletvekili olan dönemin Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Nevzat Kösoğlu'nun 11 Ekim 2013 tarihinde Ankara Kocatepe Camii'ndeki cenaze töreninde, Başbakanlık Koruma Polisi Vehbi Kızıl'ı yumruklamıştı. Recep Tayyip Erdoğan’ın koruma polisini yumruklayan Olcay Kılavuz hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kamu görevlisini darp, görevinden dolayı tehdit ve hakaret suçlamasıyla kamu davası açılmış ve cezalandırılması talep edilmişti.

“POLİS TERÖR ESTİRDİ” DEMİŞTİ

Davanın son duruşmasında Kılavuz'un avukatı Yücel Bulut, gergin bir ortamda yapılan cenaze töreninde Başbakanı korumakla görevli polislerin “adeta terör estirdiğini” söylemişti.

Polisin “terör estirdiğini” söyleyen Kılavuz’un, bugün MHP Milletvekili olan avukatı Yücel Bulut, “Nevzat Kösoğlu'nun cenaze merasimi esnasında dört farklı noktada arbede yaşandı. Bunun nedeni Milliyetçi camianın ağırlıklı olduğu bir cenaze törenine katılan ve tepkilerden çekinen dönemin Başbakan'ı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik olarak alınan koruma tedbirleriydi. Polis memurları hemen her noktada vatandaşlara karşı gergin bir üslupla müdahalede bulununca cenaze töreninde olmaması gereken, istenmeyen olaylar yaşandı” demişti.

POLİSİ YUMRUKLAYAN MHP’Lİ BERAAT ETTİ, MECLİS’E GİRDİ

Erdoğan’ın koruma polisini yumruklayan ve beraat eden Olcay Kılavuz, aradan geçen 9 yılda MHP Mersin Milletvekili oldu ve Meclis’te görev almaya başladı.

Yine aradan geçen 9 yılda MHP lideri Bahçeli, bir vekilin polise saldırması üzerine geçmişte polis yumruklayan Kılavuz’un da olduğu Meclis’i işaret etti. Ve Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti'nde askere, polise, masum vatandaşlarımıza saldıran, toplumsal huzuru bozmak, iç barış ortamını yıkmak için nifak saçan önüne gelene hakaretler yağdıran hiç kimse bu milletin mensubu olamaz. Mensubu olmayanların TBMM'de görev yapması zuldür, mahşeri vicdanda darbedir” dedi.

Ve yine Bahçeli polise saldıranlar için “TBMM'de görev yapması zuldür” derken onu polisi yumruklayan Olcay Kılavuz alkışlıyordu.

Bahçeli “Polise saldıran bu milletin mensubu olamaz” dedi, onu polise yumruk atan MHP’li vekil alkışladı - Resim : 1

Etiketler
Olcay Kılavuz Devlet Bahçeli Diyarbakır MHP