CHP'nin afişleri toplatılmıştı: Soylu'ya 'Kimleri rahatsız etti' sorusu

CHP’nin Çay Kanunu Teklifi’ne ilişkin afişlerinin toplatılmasını Meclis gündemine taşıyan CHP'li Bayraktutan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

CHP'nin afişleri toplatılmıştı: Soylu'ya 'Kimleri rahatsız etti' sorusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP’nin Çay Kanunu Teklifi’ne ilişkin afişlerinin toplatılmasını Meclis gündemine taşıdı. Bayraktutan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, "İçeriği doğru olan bu afişler hangi gerekçe ile kaldırtılmıştır? Halkı bilgilendiren bu afişler kimleri rahatsız etmiştir?" diye sordu.

CHP Rize İl Başkanlığı’nın, CHP tarafından verilen Çay Kanunu Teklifi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesine ilişkin afişleri dün toplatılmıştı. Uğur Bayraktutan, toplatılan afişlerle ilgili Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle bugün TBMM’ye soru önergesi verdi.

"HANGİ GEREKÇE İLE KALDIRILMIŞTIR?"

Bayraktutan, önergesinde, "Çay üreticilerinin sesine kulak tıkamadınız mı? Sorunlarını görmezden gelmediniz mi? Kanun teklifini reddederken rahatsız olmadınız da afişlerden mi rahatsız oldunuz" dedi.

Bayraktutan, Bakan Soylu’ya, "Çay Kanunu Teklifi AKP ve MHP oylarıyla reddedilmemiş midir? ‘Açıklanan yaş çay alım fiyatının altında alım yapılmasını yasaklayan Çay Kanunu Teklifi’miz iktidar ve ortakları tarafından reddedilmiştir’ sözleri doğru değil midir? İçeriği doğru olan bu afişler hangi gerekçe ile kaldırtılmıştır? Halkı bilgilendiren bu afişler kimleri rahatsız etmiştir? Afişlerin toplatılması talimatı kim tarafından verilmiştir" sorularını yöneltti.

Etiketler
Süleyman Soylu