Ümit Özdağ'ın 'Mansur Yavaş adayımızdır' çıkışına İYİ Parti'den yanıt

İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Mansur Yavaş için yaptığı adaylık çağrısıyla ilgili konuştu.

Ümit Özdağ'ın 'Mansur Yavaş adayımızdır' çıkışına İYİ Parti'den yanıt

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında partisinin cumhurbaşkanı adayının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olduğunu açıklamıştı.

Özdağ'ın çıkışı tartışmalara neden olurken; CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bir CHP'linin önerilmesinden memnuniyet duydum'' demişti.

İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA

Millet İttifakı'nın ortağı İYİ Parti de sessizliğini bozarak; konuya ilişkin açıklama yaptı.

Sözcü'den Halil Ataş'ın haberine göre, partisinin Bursa İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, “Bu konuda olayın tarafları olan CHP ve Mansur Yavaş bir yorum yaptı. Biz CHP ile birlikte bir Millet İttifakı'nın paydaşları olarak sürece devam ediyoruz. Temennimiz ortak bir adaydır. Sayın Genel Başkanımızın ortak adayı hem de Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi ilk gündeme getiren siyasi liderdir. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ortak bir metin haline getirilmiş ve artık bu partilerin kendi programları haline gelmiştir. Bu 6 partiden biri tek başına iktidara da gelse o metne bağlı bir sistem değişikliğine gidecektir” ifadelerini kullandı.

YAVUZ AĞIRALİOĞLU HAKKINDA DA KONUŞTU

İYİ Parti Divan Başkanlığı'ndan İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun çıkarılmasına ilişkin soruya da yanıt veren Tatlıoğlu, “Bütün partilerde başkanlık divanları genel başkanların tasarrufundadır. Çünkü o yakın çalışma ekibidir. Görev almayanlar daha etkin olmayan bir yerde değiller. Başka konuda başka fonksiyonlar üstlenerek devam edecektir. Bizde başkanlık divanında olmayıp da çok önemli görevler üstlenen milletvekili arkadaşlarımız var” sözlerini sarf etti.

Etiketler
Zafer Partisi Ağrı İYİ Parti Mansur Yavaş