Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son aylarda siyasi iletişim stratejisini köklü bir şekilde değişti.

CHP lideri son dönemlerde evinin mutfağında çektiği videolarla topluma mesajlar veriyor.

Kılıçdaroğlu, bu akşam da twitter hesabından yeni bir video yayınladı.

Kılıçdaroğlu: ‘‘Bu topraklarda hiç bitmedi bir dilim kuru ekmeğin kavgası’’

Samimi bir dille halka hitap eden CHP lideri, Türkiye’nin yalnızca bir ekonomik kriz değil aynı zamanda derin bir yoksulluk yaşadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, ‘‘Sevgili halkım sizi yine evimde ağırlıyorum. Derin bir ekonomik krizin içindeyiz. Gidiyoruz hep beraber bir kıyameti ancak kanımca halkımız olup biteni tam olarak idrak etmiş değil. Amacım bu videoyla olup biteni anlaşılır bir şekilde anlatabilmek. Sizden ricam tüm ön yargılarınızı birkaç dakika bir kenara bırakmanız. Ve beni kulağınızda değil kalpten dinlemeniz. Dinleyin çünkü yaşatılan derin yoksulluğu konuşmamız lazım. Bu topraklar yoksulluğa hiç yabancı olmadı maalesef. Yeni bir şey değil ki bizlerin yoksuldu. Hükümetler geldi gitti yıllar boyu. Ne muktedirler gördü bu topraklar. Ama kaderimiz hiç değişmedi. Bu topraklarda hiç bitmedi bir dilim kuru ekmeğin kavgası’’ dedi.

Kılıçdaroğlu: ‘‘Bu fukaralığı, bu kuru ekmek kavgasını bitiremiyorsam ne yapayım ben iktidarı?’’

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde adı Millet İttifakı’nın adayları arasında ilk sırada geçen CHP Genel Başkanı, kendisini stratejik davranmamakla eleştiren gazetecilere ‘‘strateji bizi işimiz değil, ben milletimle helalleşme noktasına geçmiş bir siyasetçiyim’’ yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, ‘‘Söyledim yine söylüyorum. İktidar olmak bana yetmiyor. Hayatımın bu aşamasında ardımda bırakacağım mirası düşünüyorum ben. Bu fukaralığı, bu kuru ekmek kavgasını bitiremiyorsam ne yapayım ben iktidarı? Sevgili gazeteciler lütfen artık ‘strateji’ filan demeyin. Strateji bizim işimiz değildir. O gençlerin işi. Ben milletim ne helalleşme aşamasına geçmiş bir siyasetçiyim. Benim öyle stratejilerle filan işim olmaz’’ dedi.

‘‘Nefsine yenilen sorumsuz liderlerin yapmadıklarını yapmak istiyorum’’

Özellikle çocukların yoksulluk ve yoksunluk içinde yaşadığının kendisini çok üzdüğünü vurgulayan CHP Genel Başkanı, hayatının geri kalanında saraylarda yaşamak değil halkının hayır duasını almak istediğini söyledi.

Kııçdaroğlu, ‘‘Sevgili dostlarım Allah biliyor ya ben hiç sevmedim bu çağı. Bu ismine ‘modern’ dediğimiz hakkaniyetsiz çağda öyle bir bencillik seviyesine gelmiş durumdayız ki milyonlarca çocuğumuz derin bir yoksulluk içinde yaşıyor. Farkında bile değiliz. Soğuk odalarda uyuyor yavrularımız. Aç karnına ders çalışıyorlar. Okula gidemiyor bir kısmı. Yetersiz beslenme, hasta ediyor onları. Bilin bu çocukların boyları uzamıyor kimse duvara boylarının ölçülerini yazmıyor zaten. Nefsine yenilen sorumsuz liderlerin yapamadıklarını ben yapmak istiyorum. Hayatımın bu aşamasında neyleyim ben sarayları, paraları! Ben nefsimi köreltiyor çok uzun yıllar oldu. Tek bir muradım var benim. O da milletimin gelecekte bana dua etmesidir. Bu kadar’’ dedi.

"Yoksuluz ve bizi daha da yoksullaştırmak istiyorlar" diyen Kılıçdaroğlu'nun yeni videosunu sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama ile duyurdu:

"Sizden ricam, birbirimize yönelik tüm önyargılarımızı birkaç dakikalığına bir kenara bırakmamızdır. Bu gece beni kulağınızla değil, kalbinizle dinleyin; çünkü yoksulluğumuzu konuşacağız. Yoksuluz ve bizi daha da yoksullaştırmak istiyorlar…"

İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN GECE YARISI YAYINLADIĞI YENİ VİDEOSU