CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Karabük milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’un yayınladığı ve Yalova milletvekili Özcan Özel’in de desteklediği mektupta yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuşan Çelebi, Kılıçdaroğlu'nun, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkana mektup yazılmaz” ve CHP Sözcüsü Öztrak'ın “Genel merkezimizin milletvekilleriyle mektuplaşarak haberleşme gibi bir geleneği yok” sözlerinin ardından açıklama yaptı.

Çelebi, "Biz mektup arkadaşı aramıyoruz. Mektubumuza cevap yazılmasını da istemiyoruz. Biz mektubumuzla ilgili adım atılmasını bekliyoruz” dedi.

Selvi'nin bugünkü köşe yazısında yer alan ilgili bölüm şöyle:

Önce CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Genel merkezimizin milletvekilleriyle mektuplaşarak haberleşme gibi bir geleneği yok” dedi. Dün de Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde genel başkana mektup yazılmaz” diye konuştu. Bunun üzerine Mehmet Ali Çelebi ile konuştum. Mektuptan önce genel başkanla görüşme dahil olmak üzere yanlış buldukları konuları partinin yetkili zeminlerinde dile getirdiklerini söyledi.

Bunun 2 yıllık bir süreç olduğunun altını çizdi. Dünkü yazımda bunu kronolojik olarak sıralamıştık. Kılıçdaroğlu ile polemiğe girmeyi doğru bulmadığını ifade ettikten sonra, “Biz mektup arkadaşı aramıyoruz. Mektubumuza cevap yazılmasını da istemiyoruz. Biz mektubumuzla ilgili adım atılmasını bekliyoruz” dedi.