Selvi Kılıçdaroğlu "mutfağa" el koydu: Her çocuk yeterli beslenene kadar var gücümle çalışacağım, size sözüm olsun

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, mutfağından seslenerek, çocukların yeterli beslenmesi için var gücüyle çalışacağına dair söz verdi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu Twitter hesabından video paylaştı.

Evinin mutfağından yayın yapan Selvi Kılıçdaroğlu eşi Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderme yaparak "Bugün mutfağa ben el koydum" dedi.

Selvi Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

"Bu mutfak neredeyse gün aşırı yayın yapıldı. Kemal Bey her mutfağa geldiğinde eyvah yine yayın başlayacak diyordum ve ne zaman yapacağı da belli olmuyordu.

Ama bugün artık mutfağa ben el koydum. Biraz Kemal Bey bekleyecek. Bu işin esprisiydi. Bir de konuşmamız gereken zor şeyler var. Bu ülkede her üç çocuktan birini vuran açlık gibi. Bu çocuklar günü aç geçiriyor, yatağa aç giriyor. Karnını doyuran da, doyuramayan da aslında yeterince beslenemiyor. Her 10 çocuktan 6'sı her gün makarna ve ekmek yiyerek karnını doyuruyor. Ben hem babaane hem anneanneyim. Onlara her baktığımda ülkedeki tüm çocukları görüyorum. Torunlarım için ne istiyorsam ülkedeki tüm çocuklar için istiyorum. Hepsi bizim çocuklarımız. Hepsi geleceğimiz. Bu ülkede her çocuğun karnı olması gerektiği gibi doyana kadar her çocuk yeterli beslenene kadar var gücümle çalışacağım. Bu da benim size sözüm olsun."

Etiketler
Kemal Kılıçdaroğlu Selvi Kılıçdaroğlu İttifak