GERÇEK GÜNDEM - CNN Türk ekranlarında yayımlanan "Tarafsız Bölge"de gazeteci Şaban Sevinç ve AKP 23.Dönem Milletvekili ve MKYK üyesi Abdurrahman Kurt arasında sinirler gerildi.

Abdurrahman Kurt'un daha önce kullandığı bazı ifadelerin hatırlatılması üzerine yayına bağlanan Kurt, "Şaban Bey'in kuyruk acısı var" yorumunda bulundu. Şaban Sevinç ise "Abdurrahman Bey'i tanımıyorum" dedi. 

Şaban Sevinç "Google'a Abdurrahman Kurt, Fethullah Gülen, Tarafsız Bölge" yazdım her şey ortaya çıktı deyince Abdurrahman Kurt "OdaTV de yapıyor böyle, bir cümleyi alıyor gerisini yayımlamıyor." yorumunda bulundu.

Cevap hakkını kullandığını söyleyen Kurt ve Şaban Sevinç arasında çıkan tartışmada Kurt "Sizin yüzünüz kızarmadan yalan söylüyorsunuz" dedi. Bunun üzerine sinirlenen Şaban Sevinç "Siz utanmaz bir adamsınız, şu anda moderatör olan Ahmet Hakan, sizin burada söylediğiniz şeyi defalarca soruyor defalarca söylüyorsunuz, utanmaz bir adamsınız." dedi.

Bunun üzerine Abdurrahman Kurt "Programın devamını izleyin" dedi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Gazeteci Şaban Sevinç, Abdurrahman Kurt'un daha önce söylediği sözleri sosyal medya hesabından paylaştı. Sevinç paylaşımında şunları söyledi:

"AKP MKYK Üyesi Abdurrahman Kurt videosu ilgilenenler için aşağıda: AK Partili vekil Abdurrahman Kurt "Askeri vesayeti bitirmek için biz, Cemaat ve ABD ortak çalıştık."

Kurt, AKP'nin geçmişte FETÖ ile yaptığı işbirliğine dair çok çarpıcı ifadeler kullanmıştı. 'Çözüm Süreci' döneminde kurulan 'Akil İnsanlar Heyeti'nde de yer almış olan Kurt, "Askeri vesayeti bitirmek için biz, Cemaat ve ABD ortak çalıştık" itirafında bulunmuştu. O anlar ekrana böyle yansımıştı:

İŞT AKP'Lİ ABDURRAHMAN KURT'UN FETÖ İLE ORTAKLIK YAPTIKLARINI İTİRAF ETTİĞİ O KONUŞMA: