Meryem Uzerli: Bir gün hayatımın filmi çekilirse beni Öykü Karayel oynasın

Oyuncu Meryem Uzerli, Öykü Karayel'in oyunculuğunu çok beğendiğini söyleyerek, bir gün kendi hayatının filmi çekilirse kendisini Karayel'in oynamasını istediğini dile getirdi.

Meryem Uzerli: Bir gün hayatımın filmi çekilirse beni Öykü Karayel oynasın

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 28 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Sinema Söyleşileri'nin son konuğu oyuncu Meryem Uzerli oldu.

Atlas 1948 Sineması’nda gerçekleştirilen söyleşide gazeteci Ömür Sabuncuoğlu moderatörlüğü üstlendi.

Uzerli, Türk sinemasının sanatsal dünyasının, gurur verici olduğunu belirterek, "Hangi ülkelere gidersem gideyim Türk sineması ve Türk dizilerinden bahsediyorlar. Ülkemizde çok başarılı sanatçılar, inanılmaz yetenekli oyuncular, yönetmenler, projeler var. Bu başarıları duyuyor olmak beni çok mutlu ediyor” dedi.

"FERZAN ÖZPETEK OLAĞANÜSTÜ BİR YÖNETMEN"

Yönetmen Ferzan Özpetek'e büyük hayranlık beslediğini dile getiren Uzerli, "Ferzan Bey'in 'Karşı Pencere' filmini yanılmıyorsam 15 kere izlemişimdir, çok severim. Bence kendisi olağanüstü bir yönetmen" dedi.

"OYNADIĞIM TÜM KARAKTERLERLE BAĞ KURDUM"

Uzerli, Öykü Karayel'in oyunculuğunu da çok beğendiğini ve kendisini çok yetenekli bulduğunu söyleyerek eğer bir gün kendi hayatının filmi çekilirse adının 'Her Zaman Umut' olmasını, kendisini de Öykü Karayel'in oynamasını istediğini belirtti.

Dünyada birçok ülkeyi gezen Uzerli, oynadığı karakterlere göre seyirciler tarafından tanınmasına ilişkin de şunları anlattı:

"Ülkeye göre değişiyor. Bazen 'Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinden 'Suzi' diyorlar. Bazen 'Hürrem' diyorlar, bazen de 'Meryem'. Bazı ülkelerde 'Annemin Yarası' filminden 'Mariya' diyorlar. Benim içinse her proje ve her karakter bende iz bırakmıştır. Hayatımızda buluştuğumuz, tanıştığımız ve bağ kurduğumuz insanların bizde bıraktıkları izler gibi ben de oynadığım tüm karakterlerle bu bağı kurdum ve her biri bende iz bıraktı."

Yeni bir projeye hazırlandığını ve yakın zamanda da çekimlerinin başlayacağına işaret eden ünlü oyuncu, değerlendirmeyi düşündüğü sinema projelerinin de olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler
Film Meryem Uzerli