Edis ve Farah Zeynep Abdullah arasında 'Mükremin Gezgin' polemiği

Ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah, TikTok fenomeni Mükremin Gezgin'e destek olan şarkıcı Edis'e 'oyunculuk' üzerinden tepki gösterdi. Abdullah, "Oyunculuğu bu mentiondan çıkarsak mı?" yazdı. İkili arasındaki diyalog sosyal medyaya yansıdı.

Edis ve Farah Zeynep Abdullah arasında 'Mükremin Gezgin' polemiği

Sosyal medya platformu TikTok'ta yayımladığı videolarda kendisini 9 aydır hamile gibi gösteren Mükremin Gezgin, son olarak doğum yapmış gibi bir bebekle fotoğrafını paylaşmıştı. Gezgin'in bu paylaşımları sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

Gezgin'e sosyal medyadan birçok tepki gelirken, birçok isim de destek vermişti.

"NEYLE YARGILADIĞINIZI ANLAMIŞ DEĞİLİM?"

Son olarak şarkıcı Edis, sosyal medya hesabından Gezgin'e destek vererek, "Kadın tiplemeleri yapan erkek oyuncular kadar başarılı bir tiktoker gencini neyle yargıladığınızı anlamış değilim. Bu bir şov ki kuirler annelik, babalık yapmıyor mu? Tepkiniz tam olarak neye, biz anladık da, size homofobi, sınıf ayrımcılığı konularıyla küçük bir yüzleşme lazım.." ifadelerini kullandı.

'OYUNCULUK' ÜZERİNDEN TEPKİ GÖSTERDİ

Edis'in tweetini alıntılayan oyuncu Farah Zeynep Abdullah ise, 1993 yılında gösterime giren "Mrs. Doubtfire" filminde Robin Williams'ın canlandırdığı karakterin fotoğrafını paylaşarak, "Oyunculuğu bu mentiondan çıkarsak mı?" yazdı.

Etiketler
Kars TikTok Farah Zeynep Abdullah