Avatar: Suyun Yolu, 14 günde rekorları altüst etti

Sevenlerinin merakla beklediği Avatar’ın devam filmi Avatar: Suyun Yolu 13 yılın ardından beyaz perdede izleyicisiyle buluştu. Küresel çapta büyük başarı yakalayan Avatar: Suyun Yolu, 2022 yılında 1 milyar dolar hasılatı en hızlı aşan film oldu.

Avatar: Suyun Yolu, 14 günde rekorları altüst etti

Avatar’ın merakla beklenen devam filmi Avatar: Suyun Yolu, 13 yılın ardından izleyiciyle buluştu. Vizyona girdiği ilk haftada hem Türkiye hem de küresel çapta büyük bir başarı yakalayan film, 14 günde rekorları altüst etti.

James Cameron’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Avatar: Suyun Yolu, 2022 yılında 1 milyar dolar hasılatı en hızlı aşan film oldu. Ünlü yönetmenin 2009 yılında beyaz perdeye sürdüğü Avatar filmi tüm zamanlarda 2,9 milyar dolar hasılat geliri elde etmişti.

1 MİLYAR DOLAR BARAJINI AŞAN 3. FİLM

2022 yılında yalnızca üç film 1 milyar dolar barajını aşmaya başardı. Tom Cruise’un kariyerinin en yüksek hasılatını getiren Top Gun: Maverick ve Jurassic World Dominion, 1 milyar dolar hasılatını aşmıştı. 2019 yılında ise 9 film, 1 milyar dolar hasılat elde etmişti.

Avatar: Suyun Yolu, 2021 yılında vizyona giren Spider-Man: Eve Dönüş Yok’un 12 günde kırdığı rekordan sonra en hızlı 1 milyar dolar hasılata ulaşan film oldu.

Etiketler
Dolar Film Rekor Sıla