Adele'le röportaj yapmadan önce şarkıcının yeni albümünü dinlemediği için "küfür ve alay sağanağıyla" karşılaşan Avustralyalı televizyon muhabiri özür diledi.

Matt Doran cumartesi (27 Kasım) Seven's Weekend Sunrise programının sonundaki yeni monoloğunda izleyicilere şunları söyledi:

Size karşı dürüst olmam gerekirse, bu sert eleştirinin büyük bir kısmını hak ediyorum ve tamamen kabulleniyorum.

Doran'ın, Adele'in 30 adlı son albümü 19 Kasım'da yayınlanmadan önce, 33 yaşındaki şarkıcıyla özel bir röportaj yapmak için 4 Kasım'da Londra'ya uçtuğu söyleniyor.

TEK BİR SORU BİLE SORMADI

Röportaj, CBS TV özel programı Adele: One Night Only'nin yayın haklarını da içeren 1 milyon dolarlık (yaklaşık 12,5 milyon TL) paket anlaşma kapsamında gerçekleştirildi.

Doran'ın 20-30 dakikalık röportaj boyunca Britanyalı şarkıcı ve söz yazarına yeni albümü hakkında tek bir soru sormadığı bildirildi. "Easy On Me" parçasıyla bilinen şarkıcı, Doran'a 30 hakkında ne düşündüğünü sorduğunda muhabir ona albümü dinlemediğini söyledi.

Doran şimdi bu hatayı dinlemesi için albümün yayın öncesi sürümünün bağlantısını içeren e-postayı gözden kaçırmasıyla ilişkilendiriyor.

E-POSTAYI KAÇIRMIŞ

Doran, "Londra'ya indikten sonraki gün Sony'den bir e-posta geldi. Adele'den bahsetmiyordu ama Adele'in albümünün bağlantısını içeriyordu" dedi.

Hakiki, doğru, yürekten gerçek şu ki onu gözden kaçırdım. Saçma sapan bir farkla hayatımda kaçırdığım en önemli e-posta.

Doran, bunu "korkunç bir hata" olarak nitelendirdi ve Adele'in albümü dinlemediğini öğrendiğinde röportajı terk ettiği iddialarını yalanladı.

"İÇTEN VE EĞLENCELİ"

Doran, şarkıcıyı "içten" ve "eğlenceli" diye niteleyerek şunları söyledi:

Fakat bunların hiçbir önemi yok çünkü albüm bağlantısını fark etmeyerek, bunu ne kadar haklı çıkarmaya çalışsam da, Adele'e saygısızlık ettim.
Sunucu, özür dilediği şarkıcıya "asla bilerek saygısızlık etmeyeceğini" söyledi ve şunları ekledi:

Adele'in Avustralyalı hayranlarından ve benim hatamla bu röportajdan ve Adele'in karakterinin içyüzünden mahrum kalan sizlerden de özür diliyorum.