KAYSERİ'de restorasyon çalışmaları devam eden tarihi Vezir Han'da yangın çıktı. Rüzgârın da etkisiyle büyüyen yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Camikebir Mahallesi Öz sokakta bulunan Kapalı Çarşı içindeki Vezir Han'da saat 11.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Sadrazam Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından 1724 yılında yaptırılan bir süredir restorasyon çalışmalarının sürdüğü handaki yangın rüzgârın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yaklaşık bir saat süren müdahale sonrası yangın söndürüldü.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da olay yerine gelerek yetkililerden ilgi aldı. Polis yangınla ilgili inceleme başlattı.

VALİ GÜNAYDIN AÇIKLAMA YAPTI

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, yetkililerden aldığı bilgi sonrası açıklamada bulundu. 

Vali Günaydın, itfaiyenin anında müdahalesiyle yangının tarihi Kapalı Çarşısına sıçramadan söndürüldüğünü söyleyerek, "Arkadaşlarımız, yangının çıkış sebebiyle ilgili bizlere bilgiler verdi. 

İskeleden çıkan bir yangın, iskele de gördüğünüz gibi yanmış. Çok şükür ki bir can kaybımız yok. Sökülen pencerelerde ve kapılarda yanma söz konusu. Bizim için önemli olan herhangi bir vatandaşımızın canına bir iş gelmemesidir. Daha dikkatli olacağız" dedi.