Kız Kulesi'nin karşısındaki ağaçları kesen 4 kişi, yakalandı

Üsküdar'da 4 kişi, Kız Kulesi'nin karşısında bulunan ağaçları keserken yakalandı.

Kız Kulesi'nin karşısındaki ağaçları kesen 4 kişi, yakalandı

Üsküdar'da Kız Kulesi'nin hemen karşısında sahilde yer alan ağaçlar, gece saat 02.00 sıralarında 4 kişi tarafından ellerindeki motorlu testerelerle kesildi.

İhbar üzerine olay yerine zabıta ve polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, ağaçları kesen kişileri ellerinde 3 motorlu testere ile yakaladı. Zabıta ekipleri tarafından haklarında tutanak tutulan kişiler, polise teslim edildi.

Şüphelilere, "sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal" ve "kamu malına zarar vermekten" toplam 4 bin 27'şer lira para cezası kesildi. İfadeleri alınan 4 kişi hakkında soruşturmanın sürdüğü de kaydedildi.

''NİYE KESTİKLERİ SÖYLEMİYORLAR''

Üsküdar Zabıta Müdür Yardımcısı İbrahim Kocaoğlu konuya ilişkin, "Sabaha kadar olan nöbetçi ekiplerimiz var. İhbar geliyor, polis ile beraber müdahale ediyorlar hemen. Saat 02.00'da biri kadın toplam 4 kişi, ağaçları keserken ekiplerimizce yakalandı. Biz kişiler hakkında belediye uygulama yönetmeliğine göre zabıt tuttuk, para cezası da verilecek. Ayrıca bu kişiler karakola götürülüp adli işlem başlatıldı. Toplam ikisi büyük olmak üzere 6 tane ağaç kesmişler. Niye kestiklerini söylemiyorlar. Sonuç itibari ile adli soruşturma sonucunda belli olacak" diye konuştu.

Etiketler
Üsküdar Kız Kulesi