Ekrem İmamoğlu'nun 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada karar açıklandı

Yargılandığı davada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi.

Ekrem İmamoğlu'nun 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada karar açıklandı

Geçen duruşmada esas hakkında mütalaasını açıklayan savcılık, İmamoğlu hakkında 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep etmişti.

Duruşmaya İBB Başkanı İmamoğlu katılmadı. Bugünkü duruşmada kararın açıklanması bekleniyordu.

PARA CEZASI KARARI

İBB Başkanı İmamoğlu'nun 354 gün boyunca 20 TL parası yani toplamda 7.080 TL para cezası ödemesi hükmedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Ordu eski Valisi Seddar Yavuz'a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davanın 7'nci duruşması görüldü.

DURUŞMADA NELER OLDU

Odatv’nin edindiği bilgilere göre; duruşmada söz alan Ordu eski Valisi Seddar Yavuz'un avukatı, İBB Başkanı İmamoğlu’na cezada indirim yapılmadan karar verilmesini istedi.

İMAMOĞLU’NUN AVUKATININ TALEBİNE RET

İBB Başkanı İmamoğlu’nun avukatı, CHP Yerel Yönetimler'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’un tanık olarak dinlenilmesini istedi. Ancak, hakim bu talebi reddetti.

Olay günü, İmamoğlu’nun yanında CHP’li Torun da vardı.

NE OLMUŞTU

Ordu’da, 23 Haziran 2019 tarihinde tekrarlanan İstanbul seçimleri öncesinde Karadeniz Bölgesi’nde mitingler düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 Haziran tarihinde İstanbul'a dönüş için gittiği Ordu-Giresun Havalimanı'nda ekibiyle VIP’ten geçerken tartışma yaşadı. Bu sırada dönemin Ordu eski Valisi Seddar Yavuz'a hakaret ettiği öne sürülüp dava açılmıştı.

VIP gerginliğinin görüntüleri yayınlanmıştı. Ordu-Giresun Havalimanı'nda yaşanan olayla ilgili video kaydında ise Ordu Valisi Settar Yılmaz'a yönelik hakaret içiren bir sözü duyulmuyordu.

VIP'te görevli olan ve İmamoğlu ile beraberindekilere kapıları kapatan görevlilerle CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un tartıştığı görülüyordu.

İmamoğlu’nun ise Torun'a, “Vali Bey'e hiç kılçık taktırmanın anlamı yok. Biz gidelim. Vatandaş gibi gidelim. Gel şuradan, kurban olayım. Bak vallahi” dediği duyuluyordu. İmamoğlu'nun bu çabası sonuç veriyor ve heyet havalimanındaki normal yolcu girişinde çıkış yapmak için VIP'ten ayrılıyordu.

Öte yandan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı | Ordu Milletvekili

Etiketler
Ekrem İmamoğlu Para