İstanbul'un Maltepe İlçesi'nde bulunan Başıbüyük askeri alanın içindeki otluk alanda yangın çıktı.

Alevler, rüzgârın da etkisiyle kısa süre geniş bir alana yayıldı. Askerlerin ve yangın söndürme helikopterinin de katıldığı yangın söndürme çalışmalarında alevler kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

ÇOK SAYIDA İLÇEDEN EKİP SEVK EDİLDİ

Yangın saat 16.30 sıralarında Fındıklı Mahallesi'nde bulunan askeri bölgedeki otluk alanda çıktı.

Rüzgârın etkisiyle alevler kısa sürede geniş bir alana yayıldı ve birçok noktadan alevler yükseldi.

Yangın nedeniyle gökyüzünü dumanlar kapladı. İhbar üzerine olay yerine başta Ataşehir olmak üzere, Maltepe, Kartal ve Kadıköy'den itfaiye ekipleri sevk edildi.

ÇALIŞMALARA ASKERLER DE KATILDI

Yangın söndürme çalışmalarına itfaiye ekiplerinin yanı sıra askerler ve yangın söndürme helikopteri de katıldı.

Yaklaşık 100 dönümlük alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin 2 buçuk saatlik çalışması sonucunda yangın kontrol altına alındı.

MSB'DEN AÇIKLAMA 

Milli Savunma Bakanlığı, İstanbul Maltepe'de bulunan Kenan Evren Kışlası'nda boş arazide çıkan yangının kontrol altına alındığını ve söndürme çalışması sırasında 8 erin dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, kuru otların yandığı ve yangının saat 19.30 sıralarında tamamen kontrol altına alındığı, soğutma çalışmalarının da halen devam ettiği aktarıldı.

8 ASKER DUMANDAN ETKİLENDİ

Açıklamada, yangında askeri alanda herhangi bir maddi zararın olmadığı ancak yangına müdahale sırasında dumandan etkilenen 8 erin hastanede yapılan kontrolleri sonrasında taburcu edildiği belirtildi.

İŞTE YANGINDAN GÖRÜNTÜLER