İBB'ye kurmaya çalıştığı kumpas elinde patlayan AKP'li Metin Külünk'ten 'U dönüşü'

AKP'li eski İstanbul milletvekili Metin Külünk, Marmaray'daki yoğunluk nedeniyle İBB'yi alenen suçlayan, hedef tahtasına koyan paylaşımından geri adım attı. Külünk, Marmaray'ı TCDD'nin işlettiği uyarıları üzerine yeni açıklama yaptı.

AKP'li eski İstanbul milletvekili Metin Külünk, Marmaray'daki yoğunluk nedeniyle İBB'yi alenen suçlayan, hedef tahtasına koyan paylaşımından geri adım attı. Külünk, Marmaray'ı TCDD'nin işlettiği uyarıları üzerine yeni açıklama yaptı. Sert bir "U dönüş" yapan Külünk kendisini eleştirenleri hedef göstermekten de geri durmadı. 

Twitter hesabından açıklama yapan Külünk 'Bu ülke hepimizin' edebiyatına sığındı. Yayınladığı videolarda açık bir şekilde İBB suçlanmasına, üzerine basa basa belediyenin insanları 'ölüme yolcu ettiği' söylenmesine rağmen Külünk, görüntüleri “hangi kurumun sorumluluğuna ait olduğuna bakmaksızın” paylaştığını öne sürdü. Oysa Külünk videoyu paylaştığı twitlerinde kamu ve yerel yöneticiler vurgusu yapmıştı. 

KÜLÜNK'TEN MARMARAY AÇIKLAMASI

Külünk, Marmaray ve İBB Beyaz Masa tarafından yapılan açıklamaların ardından sert bir "U dönüş" yaptı. Külünk twitter hesabından şu açıklamaları yaptı;

Hassasiyet sahibi kamuoyumuzun dikkatine. Bu ülke hepimizin, bu devlet hepimizin ve hepimiz ortak bir tehdit ile karşı karşıyayız. Corona virüsü hiç bir siyasal görüş ayırt etmiyor, o halde sağlık güvenliğimizin tesisi için gösterilecek ciddiyet, hepimizin görevidir.

Bugün bir vatandaşımızın sosyal sorumluluk göstererek çektiği görüntüleri “hangi kurumun sorumluluğuna ait olduğuna bakmaksızın” paylaşmamızdaki gayemizin sorumluluk noktasındaki kişileri uyarma mahiyetinde olduğu açık ve nettir. Kaldı ki “Marmaray” olduğunu ifade etmeme rağmen Bunu farklı yerlere çekip yorumlayan kardeşlerimiz olmuş, bizim için kimin yaptığı önemli değil; önemli olan milletimizin sağlık güvenliğidir. Meselemiz, Sn. CB’mızın liderliğinde yürütülen güçlü mücadelemize yereldeki gerek kamu gerek yerel yöneticilerin daha güçlü uyumudur

Bir daha bu ve benzeri eksikliklerin yaşanmaması,boşlukların oluşmaması için sorumluluk makamındaki görevlilerin hassasiyetle bu tedbirlere uyumu çok değerli ve önemlidir.

İBB'ye kurmaya çalıştığı kumpas elinde patlayan AKP'li Metin Külünk'ten 'U dönüşü' - Resim : 3