Ekrem İmamoğlu'na Marmaray üzerinden yeni kumpas girişimi! İBB işletiyor sanıp bu videoyu çekti

AKP'li eski vekil Metin Külünk twitter hesabından Marmaray istasyonunun görüntüsünü paylaştı. Marmaray'ı TCDD'nin işlettiğini unutan Külünk, İBB'yi hedef göstererek "Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır!" dedi.

GERÇEK GÜNDEM - AKP'li eski vekil Metin Külünk twitter hesabından Marmaray istasyonunun görüntüsünü paylaştı. Marmaray'ı TCDD'nin işlettiğini unutan Külünk, İBB'yi hedef göstererek "Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır!" dedi.

İstanbul yenilgisini bir türlü hazmedemeyen AKP'liler, İBB'ye yeni kumpaslar kurmaya çalışıyor. Mersin'deki limon, İstanbul'daki otobüs kumpaslarına bir yenisi eklendi. Bu kez uzun yıllar AKP milletvekilliği yapmış Metin Külünk doğrudan İBB'yi hedef gösterdi.

Marmaray'ı TCDD'nin işlettiğinden bihaber olan Külünk twitter hesabından video paylaşarak "Burası İstanbul/Marmaray. Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır! Lütfen yerel de ki;kamu ve yerel yöneticiler çok başarılı yönetilen bir süreçte sorumluluklarının daha da farkında olarak ve tehlikenin henüz geçmediğini unutmadan hükümetimizin titizliğine ayak uydurmaları gerekmektedir." diye yazdı. 

Ekrem İmamoğlu'na Marmaray üzerinden yeni kumpas girişimi! İBB işletiyor sanıp bu videoyu çekti - Resim : 2

Külünk'ün twitter hesabından yayınlanan görüntüleri çeken kişi, "Görüyorsunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi şu an çalışmıyor. Görmüş olduğunuz herkes şu an risk altında. Resmen ölüme yolculuk gibi bir yolculuk var şu anda. İnsanlar burada üst üste, sosyal mesafe diye birşey yok. Belediyeciliği bu kadar kötü yapan, bu kadar kötü yönetimin içerisinde olduğunu görüyorsunuz." diyor.  

Külünk'ün bu paylaşımına çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi.

İBB BEYAZ MASA'DAN METİN KÜLÜNK'E TCDD HATIRLATMASI!

Daha sonra ise İBB Beyaz Masa'dan AKP'li Metin Külünk'e Marmaray'ın işletmesinin TCDD olduğunu hatırlatan şu mesaj atıldı:

"Metin Bey Merhaba, Marmaray işletmesi Ulaştırma Bakanlığı TCDD tarafından yapılmakta olup, [@Marmaraytcdd] ile iletişime geçmenizi rica ederiz. İyi günler dileriz."

Ekrem İmamoğlu'na Marmaray üzerinden yeni kumpas girişimi! İBB işletiyor sanıp bu videoyu çekti - Resim : 3

MARMARAY'I KİM İŞLETİR? 

Marmaray, TCDD tarafından işletiliyor. Marmaray'ın resmi internet sitesi marmaray.gov.tr'de "Marmaray'ı kim işletir?" sorusuna "TCDD Marmaray İstasyon ve altyapısından sorumludur. TCDD Taşımacılık A.Ş. Marmaray trenlerini işletir." yanıtı veriliyor.

Ekrem İmamoğlu'na Marmaray üzerinden yeni kumpas girişimi! İBB işletiyor sanıp bu videoyu çekti - Resim : 4