AKP'li Metin Külünk'ün 'İBB'yi suçlayacağım' diye çektiği Marmaray'dan yoğunluk açıklaması

AKP'li Metin Külünk'ün CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni suçlamak amacıyla çektiği, TCDD'nin yönettiği Marmaray'dan yaşanan yoğunlukla ilgili açıklama yapıldı.

AKP'li Metin Külünk'ün 'İBB'yi suçlayacağım' diye çektiği Marmaray'dan yoğunluk açıklaması

AKP'li Metin Külünk'ün CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni suçlamak amacıyla çektiği ancak  Erdoğan'ın atadığı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'na bağlı olarak çalışmalarını yürüten TCDD'nin yönettiği Marmaray'dan yaşanan yoğunlukla ilgili açıklama yapıldı. 

İstanbul Boğazı'nda sisin vapur seferlerini iptal ettirmesi nedeniyle  Marmaray'da yoğunluk yaşandı.  

Marmaray'dan yapılan açıklamada, "Özellikle 16.00 ile 16.45 saatleri arasında sis nedeniyle deniz ulaşımı durduğundan Marmaray'da anlık yolcu yoğunluğu meydana gelmiştir." denildi.

İstanbul Boğazı'nda etkili olan sis deniz trafiğini etkiledi.  Bazı vapur seferlerinin iptal edilmesi nedeniyle Marmaray'a yönelen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Duraklar çok sayıda kişiyle doldu, trenlere binenlerin sosyal mesafeye uymadığı görüldü.

MARMARAY'DAN AÇIKLAMA

Marmaray'dan yoğunlukla ilgili yapılan açıklama şöyle oldu:

 "Dün geceden beri İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle deniz ve kara ulaşımında aksamalar oluşmaktadır. Özellikle 16.00 ile 16.45 saatleri arasında sis nedeniyle deniz ulaşımı durduğundan Marmaray'da anlık yolcu yoğunluğu meydana gelmiştir.

Bu nedenle saat 16.00 ile 19.30 saatleri arasında yoğunluğun fazla olduğu Yenikapı ile Söğütlüçeşme arasında 2 ek dizi, Pendik-Yenikapı arasında ise 2 ek dizi sürekli işletilmiştir. Ayrıca vatandaşlarımız sosyal mesafeye uymaları için uyarılmıştır." denildi.