Akif Beki: Bay Kemal'in ne yan çizdiği var ne de enflasyonu unutturduğu

Karar yazarı Akif Beki, başörtüsü çıkışı nedeniyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterenleri eleştirdi; "Oysa Bay Kemal'in; ne yan çizdiği var ne de enflasyonu, pahalılığı unutturduğu" ifadesini kullandı.

Akif Beki: Bay Kemal'in ne yan çizdiği var ne de enflasyonu unutturduğu

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, iktidar ve ana muhalefet partisi arasında yaşanan 'başörtüsü' tartışmasını köşesine taşıdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türkiye'yi barıştırma yolu, zor ve engebeli bir yol. Bu yolda hep beraber yürümek zorundayız. Yaralardan biri de başörtüsü mevzusu" şeklindeki mesajı sonrası partililer, hazırladıkları kanun teklifini Meclis'e sunmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 'Türkiye'nin bugün başörtüsü diye bir sorununun olmadığını' belirtse de, 'samimiyet' adı altında CHP'yi anayasa değişikliğine çağırmıştı.

CHP liderinin ise buna yanıtı şöyle olmuştu: "Erdoğan; eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa tabii ki Alevi vatandaşlarımız dahil, hak ve özgürlükler konusunda getireceğiniz öneriye her türlü desteği vermeye hazırız."

Beki, Kılıçdaroğlu'na yöneltilen eleştirilere tepki gösterdi.

"(...) Gerçek şu ki; epistemolojilerinden kopamayacak kadar ezberlerine bağlılar. Eski gömleklerine çok düşkünler, büyük bir tutkuyla üstlerinden çıkarmaya yanaşmıyorlar" ifadesini kullanan köşe yazarı, ardından şunları kaydetti:

'CHP'NİN DEĞİŞTİĞİ MESAJINI AK PARTİ ELİYLE ÖNYARGI DUVARLARININ ARDINDAKİLERE ULAŞTIRIYOR'

"Yoksa bilmezler mi; örtünmekle örtünmeme özgürlüğünü birlikte teminat altına almak, tam da laikliğin gereğidir. AK Partililer kadar bazı muhalifler de iktidarın hamamında kurnaya, düğününde zurnaya aşık anlaşılan.

Oysa Bay Kemal'in; ne yan çizdiği var ne de enflasyonu, pahalılığı unutturduğu. Peki AK Parti'ye, yasakçı CHP'yi millete hatırlatma fırsatı vermek, akıllıca mıymış... CHP değiştiği, eski CHP olmadığı mesajını; AK Parti eliyle önyargı duvarlarının ardındakilere ulaştırıyor.

Kılıçdaroğlu, ne yaptığını bilmiyor da... CHP'nin nereden nereye geldiğini, kliplerle göze sokan iktidar ve medyası mı biliyor? (...)"

Etiketler
Başörtüsü Akif Beki Kemal Kılıçdaroğlu Enflasyon