Gazetecilik meslek örgütleri 'sansür yasasına' karşı toplanıyor

Gazetecilik Meslek örgütleri, Sosyal Medya Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesi için bir araya gelecek.

Gazetecilik meslek örgütleri 'sansür yasasına' karşı toplanıyor

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Türkiye Yazarlar Sendikası, DİSK Basın İş, Basın Konseyi, PEN Yazarlar Derneği, Türkiye Yayıncılar Birliği İstanbul’da bir toplantı yaparak 4 Ekim 2022 Salı günü TBMM’ye gelmesi beklenen Sosyal Medya Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesini isteyecek.

YEDİ MESLEK ÖRGÜTÜ BURHAN FELEK KONFERANS SALONUN'DA BULUŞUYOR

TBMM’ye 4 Ekim 2022 Salı günü gelmesi beklenen Sansür Yasası olarak değerlendirilen Sosyal Medya Yasa Tasarısı’yla ilgili olarak meslek örgütleri eleştirilerini ortaya koymak ve tasarının geri çekilmesini istemek için bir kez daha basın toplantısı düzenliyor. İstanbul’da 3 Ekim 2022 Pazartesi günü saat 11.30’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Burhan Felek Konferans Salonu’nda düzenlenecek toplantıya gazetecilerin, yazarların ve yayıncıların temsilcisi yedi meslek örgütü katılacak.

Meslek Örgütleri iktidarın tek sesli bir toplum yaratmak, korku iklimini canlı tutmak, seçim öncesi sansürü ve oto sansürü ağırlaştırmak için uğraştığına dikkat çekiyor. Toplantıya konuşmacı olarak Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreteri İlkay Akkaya, Türkiye Yazarlar Sendikası Genel Başkanı Adnan Özyalçıner, DİSK Basın İş Sendikası Genel Başkanı Faruk Eren, Basın Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Eşmen, PEN Yazarlar Derneği yönetimi adına Hasan Erkul ve Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk katılacak.