Erdoğan 'eski dostları' hatırladı: AKP'de 'gönül alma' seferberliği başladı

AKP'nin kuruluşundan bugüne kadar, ihraç edilenler ve başka partilere geçenler hariç olmak üzere, tüm eski il-ilçe başkanları, gençlik-kadın kolları başkanları ve mahalle başkanları ile buluşma planı hazırlandı.

Erdoğan 'eski dostları' hatırladı: AKP'de 'gönül alma' seferberliği başladı

Uzun süredir kuruluş değerlerinden koptuğu gerekçesiyle eleştirilen AKP'de 2023 seçimleri için parti tabanına yönelik hazırlıklar yapılıyor.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre bu kapsamda, partinin kuruluşundan bugüne kadar, ihraç edilenler ve başka partilere geçenler hariç olmak üzere, tüm eski il-ilçe başkanları, gençlik-kadın kolları başkanları ve mahalle başkanları ile buluşma planı hazırlandı.

81 ilde il-ilçe yönetimleri eski kadrolarla toplantılar yaparak, 2023 seçimi için destek talebinde bulunuyor. Genel Merkez yönetimi de geçen hafta eski il başkanlarını Ankara’da topladı.

Bu toplantılarda, parti yöneticileri eski kadrolara “AKP'de eski ve yeni diye bir ayrım yok. Herkes bu davanın sahibidir” diye seslenildi ve mevcut il yönetimleri ile sahada birlikte çalışma yapmaları istendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ramazan ayı içinde kuruluşundan bugüne kadar partide görev yapan milletvekilleri ile bir araya gelmişti:

"Millete hizmet yolunda emeklilik olmaz. Ülkesi ve milleti uğrunda aşkla çalışanın yorulması da, darılması da olmaz. Herhangi bir sebeple, bu dönem Meclis’te yer alamayan tüm arkadaşlarım için bu sürecin bir nefeslenme, bir yenilenme fırsatı olduğuna inanıyorum. Her bir arkadaşımdan bu süreci en verimli şekilde değerlendirmesini bekliyorum."

ESKİ BAŞKANLARA DAVET

AKP genel merkez yönetimi, eski kadrolarla buluşmaların artarak devam edeceğini belirterek “Eski arkadaşlarla seçim sürecinde birlikte çalışmak istiyoruz. Bugüne kadar herhangi bir nedenle kırılmış, darılmış ve gönül koyanlar olmuş olabilir. Tüm bu arkadaşlarla bir araya geleceğiz. Gönüllerini alacağız” dedi.

Erdoğan da önümüzdeki günlerde, geçmişten bugüne kadar parti bünyesinde belediye başkanlığı görevinde bulunan isimlerle toplantı yapacak. Bu kapsamda, AKP'li eski belediye başkanları Ankara’da yapılacak toplantıya davet edildi.