Gelecek Partisi'nde 'Mansur Yavaş' depremi: İl başkanından zehir zemberek açıklama

Yerel seçimlerde Mansur Yavaş'ı destekleyeceğini açıklayan Gelecek Partisi'nde Ankara İl Başkanı Hakan Tokaç istifa etti.

Gelecek Partisi'nde 'Mansur Yavaş' depremi: İl başkanından zehir zemberek açıklama

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi için aday çıkarmayarak CHP’nin adayı Mansur Yavaş’ı destekleyeceğini açıklayan Gelecek Partisi’nde istifa depremi yaşandı.

Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Hakan Tokaç, partisinin Mansur Yavaş’ı destekleme kararı almasının ardından istifa ettiğini açıkladı.

Sosyal medyadan yaptığı açıklamada Tokaç, "Partinin salt Erdoğan düşmanlığına haiz muhalefet dar bir kadronun kontrolünde olduğunu üzülerek görmüş ve yaşamış bulunmaktayım" ifadelerini kullandı.

Tokaç, sosyal medyadan yaptığı duyuruda şunları söyledi:

"1. Türkiye Siyasi hayatında yeni bir umut olarak yola çıkan, gerek kurulmadan önce cefakâr şekilde emek verdiğim, gerekse kuruluşunda ve sonrasında verilen görevleri son derece itinalı ve fedakâr, gayretkar yürüttüğüm, kurucusu olduğum, Parti Yönetim Kurulu Üyeliği yaptığım,

2. Gelecek Partisi; Genel seçimlerde tek başına bağımsız girmesini arzu etmemize rağmen, ittifak modeliyle seçimlere girmiş ancak altılı masa ve CHP birlikteliğinin seçmenimiz açısından ağır sonuçları ile karşı karşıya kalmıştır.

3. Nitekim genel seçimler sonrası CHP ile birlikte hareket edilmemesi hususunda ilkesel kararlar alınmıştır.

'MUHALEFET DAR BİR KADRONUN KONTROLÜNDE'

4. Gelinen süreçte bu ve benzeri ilkesel kararların uygulanmadığını, partimizde yaşanan aksaklıkları, yanlışları, yapıcı eleştiri ve önerilerle, sözlü, yazılı olarak yetkili organlarımıza iletmeme rağmen,

5. İç muhasebe, ortak anlayışında akıl ve istişare kanallarının kapalı olduğunu partinin salt Erdoğan düşmanlığına haiz muhalefet dar bir kadronun kontrolünde olduğunu üzülerek görmüş ve yaşamış bulunmaktayım,

6. Bu minvalde maalesef siyaseten yeterli olgunluğa ulaşmamış yöneticilerin anlayışı ve gereksiz ihtiraslardan dolayı, hiçbir zaman görev ve makam talep etmediğim gelecek partisindeki Ankara İl Başkanlığı görevimden ve parti üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyu ile paylaşır,

7. Varını yoğunu bu parti için harcayan öncelikle il teşkilat mensubu arkadaşlarıma ve bu harekette tanımaktan müşerref olduğum dostlarıma haklarını helal etmeleri niyazıyla başarılar dilerim."

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
Gelecek Partisi CHP Mansur Yavaş Ankara