Adana Belediyesi'ne silahlı saldırı: Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdürü silahlı saldırıyla hayatını kaybetti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdürü Samet Güdük silahlı saldırıya uğradı ve vücuduna 3 kurşun isabet etmesi sonucu hastaneye kaldırıldı. Valilikten yapılan açıklamada olayın alacak verecek meselesi yüzünden meydana geldiği ifade edildi. Güdük hayatını kaybetti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Özel Kalem Müdürü Samet Güdük'e yönelik silahlı saldırıda bulunuldu. Güdük'ün ameliyata alındığı öğrenildi. Güdük, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

KARALAR'DAN İLK AÇIKLAMA: SALDIRGAN BELEDİYE ÇALIŞANI

Yaşananlarla ilgili olarak SZC TV'ye konuşan Karalar, saldırganın belediye çalışanı olduğunu söyledi. Karalar, "Olayın şokundayız. Birkaç el sıkmış. Saldırganın kimliği belli. Bizim çalışanımız" ifadesini kullandığı açıklamasına şöyle devam etti:

"Aralarında nasıl bir ilişki var bilmiyoruz. Aralarında nasıl bir ilişki var bilmiyoruz. Hastanedeyiz, Samet Güdük şu an ameliyatta. Durumu da ağır."

Karalar, saldırganın yardım amacıyla işe aldıkları bir kişi olduğunu da sözlerine ekledi.

KARALAR HASTANE ÇIKIŞI KONUŞTU: AYRILIRKEN 'KUSURA BAKMA' DEMİŞ SIKMIŞ

Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük'ün kaldırıldığı hastaneye geldi.

Karalar, hastane çıkışında yaptığı açıklamada, ”Bizim işe aldığımız birisi, karısı kovmuş evden. Geldi bana yalvardı, 'karımla konuş' dedi, ben karısıyla konuştum. Senin eşini işe alacağız kovma adamı, işe aldım. Böyle bir şey aklımızın ucundan geçmez gelmiş orada konuşmuş. Ayrılırken 'Kusura bakma' demiş, sıkmış. Personel olduğu için üstünü arama gereği duyulmamış. Personel olmasa zaten orada güvenlik tedbirleri var ama sürekli bizim elamanlarımız bir şey diyemiyorum yani" dedi

Karalar, Güdük'ün durumu hakkında da bilgi vererek, "Durumu biraz kritik. Doktorlar müdahaleleri yapıyor. Dışarıda ki hastaneden de doktorlar geldi. Dualarımızı eksik etmeyeceğiz, ben onun gençliğine direncine güveniyorum” diye konuştu.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Adana Emniyet Müdürlüğü, silahlı saldırının ardından belediye binasından kaçan saldırganın yakalandığı bilgisini paylaştı. Emniyet'ten yapılan açıklamada, saldırganın ilk ifadesinin alındığı ve adliyeye sevk edileceği belirtildi.

ADANA VALİLİĞİ: OLAY ALACAK VERECEK MESELESİ YÜZÜNDEN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ

Olayla ilgili Adana Valiliği'nden yapılan açıklamada olayın alacak verecek meselesi yüzünden meydana geldiği ifade edildi:

"Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Müdür Vekili Samet Güdük, Adana Büyükşehir Belediyesi içerisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır bir şekilde yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede ameliyata alınmıştır. Olayın alacak verecek meselesi yüzünden Adana-1980 doğumlu, Belediye Halk Ekmek çalışanı M. G. isimli şahıs tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmiş, şüpheli şahıs suç aleti ile birlikte olay akabinde yakalanmıştır. Söz konusu olayla ilgili çok yönlü olarak tahkikata başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

HAYATINI KAYBETTİ

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Güdük'ün hayatını kaybettiğini açıkladı.

Başarır, "Uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ın Özel Kalem Müdürü Samet Güdük’ün vefatını derin bir üzüntü ile öğrendim. Samet Güdük’e Allah’tan rahmet; ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

Etiketler
Adana Saldırı Zeydan Karalar