Sahte diploma soruşturması örtbas edilmişti: Hizmetli kadrosundaki Menzilci hastane müdürü oldu!

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü'nün iktidara yakın Sağlık-Sen yöneticileri ile birlikte, söz konusu sendikaya üye personelin “yurt dışı tazminat” alabilmesi için yaptığı görevlendirmeler pes dedirtti.

Sahte diploma soruşturması örtbas edilmişti: Hizmetli kadrosundaki Menzilci hastane müdürü oldu!

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre, Hatay’ın Kırıkhan İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde şoför olan Şerif Demir’in kendi çalıştığı kurumda şoför ihtiyacı olduğu halde yurt dışı tazminat alması için Afrin Devlet Hastanesi’ne özel kalem müdürü olarak atanmasının ardından bir skandal atama daha ortaya çıktı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Abdulkadir Sural’ın hizmetli kadrosunda bulunmasına rağmen Afrin Devlet Hastanesi’ne müdür yapıldığı öğrenildi.

İktidara yakın Sağlık-Sen’in temsilcisi olduğu ortaya çıkan Sural’ın daha önce sahte lise diploması iddiasıyla soruşturma geçirdiği ve soruşturmanın örtbas edildiği belirtildi.

Sural’ın Menzil tarikatına yakın olduğu ifade edildi.

MENZİLCİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ’DEN PERSONELE TARİKAT BASKISI

Diğer yandan edinilen bilgilere göre, yandaş sendikaya üye personelin yurt dışı tazminatı alabilmesi için Sağlık – Sen yöneticileri ile birlikte özel görevlendirmeler yapan Hatay İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat’ın Menzil tarikatına mensup olduğu ve personellere Menzilci olmaları için baskı yaptığı iddia edildi.

Etiketler
Diploma Sağlık-Sen Hatay Hastane