'Mühendisler böyle ağlamıyor' diyen Bakan Mahmut Özer için MEB'den açıklama

Bakan Mahmut Özer’in, tepki çeken "Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyorlar" sözlerinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yaptı.

'Mühendisler böyle ağlamıyor' diyen Bakan Mahmut Özer için MEB'den açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Bakan Mahmut Özer’in "Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyorlar" sözlerinin ardından açıklamalarda bulundu.

MEB’in açıklamasında, Özer ve öğretmen adayları arasındaki görüşmeye ilişkin "Sayın Bakanımız, söz konusu öğretmen adaylarının KPSS 2020'ye ilişkin görüş ve önerilerini dinlemiş, gerekli açıklamaları yapmış ve incitici mahiyette herhangi bir ifade kullanmamıştır" denildi.

Açıklamada şunlar ifade edildi:

"Dün Sayın Bakanımız ile iki öğretmen adayı arasında gerçekleşen özel bir sohbet içeriğinin, bağlamından koparılarak sosyal medya mecralarında çarpıtıldığı görülmektedir. Sayın Bakanımız, söz konusu öğretmen adaylarının KPSS 2020'ye ilişkin görüş ve önerilerini dinlemiş, gerekli açıklamaları yapmış ve incitici mahiyette herhangi bir ifade kullanmamıştır. Zaman zaman çeşitli mecralarda bakanlığımız aleyhine kara propaganda faaliyeti yürütmeyi kendine görev edinen bir kesimin sosyal medyadaki söz konusu iddiaları, gerçeği yansıtmamaktadır.”

Etiketler
Mahmut Özer MEB Milli Eğitim Bakanlığı