'Mahmut Özer, 'haksız atama' yapıldığını söyleyen öğretmene, 'Mühendisler de atanamıyor ama sizin kadar ağlamıyor' dedi'

Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, KPSS'de 'haksızlık' yapıldığını söyleyen öğretmenler bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Özer'in öğretmenlere ''Mühendisler de atanamıyor ama sizin kadar ağlamıyor'' dediği öne sürüldü.

'Mahmut Özer, 'haksız atama' yapıldığını söyleyen öğretmene, 'Mühendisler de atanamıyor ama sizin kadar ağlamıyor' dedi'

Sözcü’den Fırat Fıstık’ın haberine göre, 2020’de KPSS sınavına giren öğretmen adayları, 2021 yılında kendilerinin aldığı puanlardan daha düşük puanlara öğretmen alımı yapıldığını belirterek Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer hakkında ‘#MahmutÖzerİstifa’ etiketiyle bir kampanya başlattı.

Twitter üzerinden birçok öğretmen, aldıkları puanı ve 2021’de alınan taban puanları karşılaştıran paylaşımlar yaptı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Serap Güneş, 2020 KPSS’den 78,33 puan aldığını, 2021 KPSS’sinde aynı alana 77 puanla atama yapıldığını paylaştı.

ERDOĞAN VE ÖZER İLE GÖRÜŞTÜLER

Öğretmenler, bugün eğitim ve öğretim yılının açılışı vesilesiyle AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Mahmut Özer’in katıldığı Sancaktepe Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi’ne gitti. Öğretmenler burada hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de Bakan Özer ile görüştü.

“BÖYLE BİR DURUM VARSA GÖREVDEN ALIRIM”

Görüşmede yer alan, ismini paylaşmak istemeyen başka bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni görüşmeyi anlattı. 2020 KPSS’sinde 78 puan alan, 2021’de 77 puanlı öğretmenlerin atandığını söyleyen öğretmen şunları söyledi:

“Görüşme planlı bir şey değildi. Cumhurbaşkanı konuşmasından sonra Bakan beyle giderken demirlerin oradan seslendik. Önce anlamadılar. Bırakmadık seslenmeye devam ettik, ‘2020 KPSS mağduruyuz’ diye. Cumhurbaşkanı da Bakan da sonra duydu ve dinlediler. Bakan Mahmut Özer, bize aynen ‘Sizden düşük puanlılar atandıysa istifa ederim’ dedi. Cumhurbaşkanımız da ‘Böyle bir durum varsa ben zaten kendim görevden alırım’ dedi.”

“MÜHENDİSLER ATANAMIYOR AMA AĞLAMIYOR”

2020 ve 2021 KPSS sonuçlarına dair hazırladıkları tabloyu gösterdiklerini belirten öğretmen, şu ifadeleri kullandı:

“Ama Bakan Özer, ‘2 yılın puanlarını böyle karşılaştıramazsınız’ görüşünü savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Cumhurbaşkanımız siz Ankara’ya döneceksiniz ben dinlerim’ dedi. Bunun sonrasında Bakan Mahmut Özer ile içeride görüşmeye devam ettik. Çok fazla konuşmamıza fırsat vermedi. Söylediklerimizi kabul etmedi. Tam tersine 2021’de atananların çoğu 2020’de girenler dedi. Ben o görüşmede kendimi tutamadım ağlamaya başladım. Bakan bana ‘Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor’ diye yanıt verdi.”

Etiketler
Mahmut Özer KPSS Öğretmen