Sedat Peker'in Mehmet Cengiz'den 'prim' aldığını iddia ettiği Ertuğrul Özkök konuştu

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yeni hedefi eski Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök kendisi ile ilgili iddiaları yalanladı.

Sedat Peker'in Mehmet Cengiz'den 'prim' aldığını iddia ettiği Ertuğrul Özkök konuştu

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in uzun sessizliğinin ardından yeniden başlattığı iddia ve ifşaatları yeniden Türkiye'nin gündemini belirlemeye hazırlanıyor.

Bugün yaptığı paylaşımlarda AKP'ye yakınlığı ile bilinen Mehmet Cengiz'e yönelik yeni iddiaları dile getiren Peker, ayrıca eski Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök'e ilişkin de ''Ertuğrul Özkök, Mehmet Cengiz’le röportaj yapıp yalakalıktan diyordun ya “Ben size çete denmesine çok üzülüyorum" sen de iyi oku. Bu sahtekar Ertuğrul Özkök var ya, o tarihteki temiz toplum projesinin başında o vardı. O zaman da prim alıyordu, şimdi de prim alıyor'' ifadelerini kullanmıştı.

ÖZKÖK İDDİALARA İLİŞKİN KONUŞTU

Cumhuriyet'ten Nagihan Yılkın'a konuşan Özkök, "Herkesin beni eleştirme hakkı vardır. Yaptığım mülakat konusunda ailemden de arkadaş grubumdan da eleştiri aldım" ifadelerini kullandı.

"SADECE AYDIN DOĞAN'DAN PRİM ALDIM"

Mehmet Cengiz'den prim aldığı iddialarına da cevap veren Özkök, "75 yıllık hayatımda sadece patronum Aydın Doğan’dan prim aldım. Aydın Beyden aldığım primlerin hepsinin vergisi ödenmiş bankaya resmi hesaplardan aktarılmıştır. Yurtdışında hiçbir bankada hesabım yoktur, malım mülküm yoktur" diye konuştu.

Etiketler
Hürriyet Sedat Peker Suç örgütü Ertuğrul Özkök