Ümit Özdağ 'Ben sipariş ettim' demişti: 'Sessiz İstila'nın yapımcısı serbest bırakıldı

‘Sessiz İstila’ adlı sığınmacı karşıtı kısa filmin yapımcısı Hande Karacasu serbest bırakıldı. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, söz konusu filmi kendisinin sipariş ettiğini ve senaryosunu onayladığını söylemişti.

Ümit Özdağ 'Ben sipariş ettim' demişti: 'Sessiz İstila'nın yapımcısı serbest bırakıldı

Hande Karacasu’nun YouTube hesabı üzerinden iki gün önce paylaşılan kısa film, 3 Mayıs 2043’te geçiyor. Kısa filmde doktor olduğu anlaşılan bir genç, sığınmacıların ‘işgal ettiği’ Türkiye’de anne ve babasına geçmişte ‘gerekli tepkiyi göstermedikleri için’ sitem ediyor.

Video, Karacasu’nun sığınmacı karşıtı bir monolog sonrası okuduğu Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’sinin bir kısmıyla son buluyor.

Emniyet’in açıklamasında söz konusu kısa filmin ‘sığınmacılarla ilgili bilgileri manipüle edip çarpıttığı’ öne sürüldü. Karacasu dün Sakarya’da gözaltına alındı.

Açıklamada ayrıca sığınmacılarla ilgili ‘provokatif gönderiler paylaştığı’ iddia edilen ‘Militer Doktrin’ adlı hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen şahsın da İstanbul’da gözaltına alındığı kaydedilmişti.

Karacasu, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

ÖZDAĞ: BEN SİPARİŞ ETTİM

Gözaltıların duyurulması üzerine Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kısa filmin siparişini kendisinin verip yapım masraflarını karşıladığını söyledi.

Özdağ, Twitter hesabı üzerinden şunları yazdı:

“H. Karacasu tarafından çekilen Sessiz İstila adlı kısa belgesel kendisine benim tarafımdan sipariş olarak verilmiştir. Yapım masraflarını ben karşıladım. Senaryoyu ben onayladım. H. Karacasu, kontrolsüz göçün sonuçlarını gösterdi. Suriyeliler ‘halk’ değil. Misafir. Kin/düşmanlık yok.”

Ümit Özdağ 'Ben sipariş ettim' demişti: 'Sessiz İstila'nın yapımcısı serbest bırakıldı - Resim : 2

Etiketler
Ümit Özdağ Zafer Partisi Film