Akif Beki, İmamoğlu'nun Rize ziyaretindeki 'kara propagandayı' anlattı: Ne fark eden ne umursayan oldu, işe yaramayacağı kesinleşti

Karar yazarı Akif Beki, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Rize ziyareti sırasında 'Kahrolsun PKK ve işbirlikçileri' yazılı bir pankart açıldığını, ancak kimsenin bunu umursamadığını söyledi.

Akif Beki, İmamoğlu'nun Rize ziyaretindeki 'kara propagandayı' anlattı: Ne fark eden ne umursayan oldu, işe yaramayacağı kesinleşti

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'ye yönelik ziyaretinden izlenimlerini paylaştı.

Bu ziyaretle İmamoğlu'nun iktidarın İBB'yi ve yeni yönetimini terörle ilişkilendirme propagandasını teste soktuğunu belirten Beki, yaşanan bir olayı da anlattı:

"(...) İmamoğlu, otobüsün üstünden doğaçlama konuşur, meydanı selamlarken tam karşısındaki plazanın tepesinde bir pankart açıldı. Pankartta 'Kahrolsun PKK ve işbirlikçileri' yazıyordu. İmza ise VRG şeklindeydi, herhalde Vatansever Rize Gönüllüleri demek.

Akif Beki, İmamoğlu'nun Rize ziyaretindeki 'kara propagandayı' anlattı: Ne fark eden ne umursayan oldu, işe yaramayacağı kesinleşti - Resim : 1

'RİZELİLER ORALI DEĞİLDİ'

Fakat başta yokken birden nasıl asıldığını kimse fark etmediği gibi, orada dururken de pankartı ne fark eden ne umursayan oldu. Rizeliler oralı değildi. O kara propagandanın hiç etkisinde kalmamışlardı. Provokatif pankart da kimseyi provoke edemedi.

Belki sırf iktidar medyasına malzeme vermek için asılmıştı... Eğer öyleyse, foyası bugün çıkardı ortaya. İktidar medyasında İmamoğlu’nun Rize’de şok yaşadığı, halkın terörle işbirliğine tepkisi karşısında neye uğradığını şaşırdığı filan köpürtülürdü. O pankartın, bu maksatla kullanılmak üzere asıldığı da anlaşılırdı böylece.

Bundan başka da bir işe yaramayacağı artık kesinleşti. Zaten bu karalama işe yarasa, 2019 seçim kampanyasında işe yarardı, İstanbul bugün hala AK Parti yönetiminde olurdu. İktidarca tepe tepe kullanıldı. Fakat muhalefete kaybettirmedi, kazandırdı.

Yakışan iftiradan korkulur. Millet inansa o gün inanır, yakıştırsa o gün yakıştırırdı. O gün İmamoğlu’na, Yavaş’a ve Millet İttifakına yakıştırmayan, terörle işbirliğini şimdi mi yakıştıracak?

'MUHALEFETE YÖNELTİLEN TERÖR SUÇLAMASI, İKTİDARIN KALESİNDE BİLE ÇÖKTÜ'

Rize’de olağan dışı bir tepkiyle, bir taşkınlıkla karşılaşmadı İmamoğlu. Demek ki muhalefete yöneltilen terör suçlaması, testi bir kez daha geçemedi. Hatta iktidarın kalesinde bile çöktü, kimseyi ikna edemiyor. Başarısız bir sabotaj girişimi olarak kalacak, yine boşa çıktı. Ancak iktidar siyaseti hala medet umuyor ki ısrarla, inatla denemekten vazgeçmiyor. (...)"

Etiketler
Rize İstanbul Akif Beki Ekrem İmamoğlu