Esra Hankulu’nun ölümünde Ümitcan Uygun'un cezası belli oldu

Ümitcan Uygun, Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin yargılandığı davada ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Esra Hankulu’nun ölümünde Ümitcan Uygun'un cezası belli oldu

Ankara’nın Mamak ilçesinde yalnız yaşadığı evde 5 Ağustos 2021 tarihinde ölü bulunan Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren davada karar açıklandı.

Anka'nın aktardığına göre; sanıklardan Ümitcan Uygun’a ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 10 yıl hapis cezası verildi. Uygun’un olay günü yanında olan Furkan Gürgil ve Dilan Civelek'e ise 'suç delillerini karartma' suçundan 1 ay 6'şar gün hapis cezası verilerek bu hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Davada Ümitcan Uygun, ‘kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme', Furkan Gürgil ve Dilan Civelek için ise 'suç delillerini gizleme' suçlarından yargılanıyordu.

Dava dosyasına giren Ankara Adli Tıp Kurumu raporunda, olay günü Esra Hankulu ile aynı evde bulunan Ümitcan Uygun, Furkan Gürgil ve Dilan Civelek’in kanında uyuşturucu madde tespit edildiği belirtilmişti.

ALEYNA ÇAKIR'IN ÖLÜMÜNDE HAPİS CEZASI ALMIŞTI

Ümitcan Uygun, daha önce de Aleyna Çakır’ın ölümüyle gündeme gelmişti. Uygun’a, gerçek adı Sema Esen olan Aleyna Çakır’ın ölümüne ilişkin yargılandığı davada da ‘konut dokunulmazlığını ihlal’, ‘tehdit’, ‘kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme’ ve ‘bilişim sistemine usulsüz girme’ suçlarından 4 yıl 10 ay hapis cezası verilmişti.

Etiketler
Aleyna Çakır cinayeti Hapis cezası