Aşı karşıtı kitap basan yayınevi sahibi koronavirüsten hayatını kaybetti

Hayy Kitap'ın sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Tevfik Rauf Baysal'ın, Kovid-19 nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Aşı karşıtı kitap basan yayınevi sahibi koronavirüsten hayatını kaybetti

Koronavirüs aşısı karşıtı kitap basan Hayy Kitap'ın sahibi ve genel yayın yönetmeni Tevfik Rauf Baysal, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

53 yaşındaki Baysal'ın vefatı, Türkiye Yayıncılar Birliğinin sosyal medya hesabından "Üyemiz, Hayy Kitap'ın sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Tevfik Rauf Baysal vefat etmiştir. Tüm sevenlerine, ailesine ve yayıncılık dünyasına başsağlığı dileriz." ifadeleriyle duyuruldu.

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANINDAN TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Doç. Dr. M. Mücahit Küçükyılmaz da Baysal'ın vefatının ardından, "Rauf Baysal tanıdığım en ilkeli, ahlak sahibi insanlardandı. Hayy Kitap ile yayıncılığa yeni bir seviye getirdi. Şeyh ile Hükümdar onun teşvikleriyle ortaya çıkmıştı. Rabb'im gani gani rahmet eylesin, eşi ve bebeğine şifalar nasip etsin." açıklamasında bulundu.

CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Tevfik Rauf Baysal'ın cenazesi bugün 15.00'te Kuşadası Adalızade Mezarlığı'nda kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

Etiketler
Hastane