8 yıl önce kaybolan kadını evli olduğu adamın öldürdüğü ortaya çıktı: Keşke cesedi bulunabilseydi!

Antalya'da 8 yıl önce kaybolan Hatice Bertan'ı, eşinin öldürüp gömdüğü ortaya çıktı. Sanık Bekir Bertan'a 15 yıl hapis cezası verildi.

8 yıl önce kaybolan kadını evli olduğu adamın öldürdüğü ortaya çıktı: Keşke cesedi bulunabilseydi!

Antalya Finike’de 8 yıl önce kaybolan eşi Hatice Bertan'ı, öldürüp, 2 kişinin yardımıyla gömdüğü gerekçesiyle tutuklanan Bekir Bertan, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Kendisine yardım ettiği belirlenen eski eşi Münevver Tayarer ve iş ortağı Sadettin Demiray ise 4'er yıl hapisle cezalandırıldı.

Olay, 21 Kasım 2012'de, yaşandı. Bekir Bertan ile eşi Hatice Bertan arasında tartışma çıktı. Bu sırada Bekir Bertan, eşinin başına sert cisimle vurdu. Kan içinde kalan Hatice Bertan, hastaneye gitmek istedi, ancak eşinin karşı çıkması üzerine odasına geçip, uyudu. Sabah kalktığında eşinin yaşamını yitirdiğini fark eden Bekir Bertan, eski eşi Münevver Tayarer ve arkadaşı Sadettin Demiray'ı kendisine yardım etmeleri için eve çağırdı.

Münevver Tayarer ve Sadettin Demiray'ın yardım talebini reddetmesi üzerine Bertan, çocuklarına zarar vereceği tehdidiyle ikiliyi ikna etti. Hatice Bertan'ın cesedini çarşafa saran şüpheliler, Kumluca ilçesi Turizm Caddesi üzerindeki sazlık alana götürüp, gömdü.

“DİNLEME YAPTILAR”

Hatice Bertan'ın ortadan kaybolmasına ilişkin dosyayı yeniden değerlendiren Antalya Emniyet Müdürlüğü, Bekir Bertan'ı teknik takibe aldı. Polis, Bekir Bertan ile Münevver Tayarer ve Sadettin Demiray'ı konuşmalarından, Hatice Bertan'ın öldürüldüğünü belirledi. Bekir Bertan, Münevver Tayarer ve Sadettin Demiray 10 Mart 2020’de gözaltına alındı.

Sanıklar polis sorgusunda suçlarını itiraf etti. Sanık Bekir Bertan, eşini gömdükleri yeri de gösterdi. Emniyet, sanık Bekir Bertan'ın gösterdiği alanda iş makineleriyle kazı çalışması yaptı ancak herhangi bir bulguya rastlanmadı.

ÖLDÜRDÜĞÜ KARISINI SUÇLADI

Hazırlanan iddianamede sanık Bekir Bertan'ın 'kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi' suçundan cezalandırılması talep edildi. Yapılan yargılamanın karar duruşmasında sanık Bekir Bertan,"Ben ölüme sebebiyet verecek en ufak bir şey yapmadım. Olayın üzerinden uzun zaman geçmiştir. Keşke maktuleye ait ceset bulunabilseydi.

Evdeyken, kendisi dışarıya çıkıp uyuşturucu madde almak istediğinde onunla tartıştık. Ben ona engel olmaya çalıştım. O krize girmişti. Kendisini sağa sola vuruyordu. Benim üzerime de şişe fırlatıyordu. Saat 00.00'da ben yattım. Hatice de benim yanıma gelip yattı. Sabah uyandığımda Hatice buz gibiydi" dedi.

15 YIL HAPİS

Mahkeme heyeti sanık Bekar Bertan'ın “Neticesi sebebiyle ağırlaşmış kasten yaralama” suçundan indirimsiz 15 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Heyet, diğer sanıklar Münevver Tayarer ve Sadettin Demiray hakkında da "Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan 4'er yıl hapis cezasına hükmetti.

10 YIL SONRA DIŞARDA

Odatv'ye konuşan Avukat Abdülcelil Paksoy, bu kararla beraber ceza alan sanığın 10 yıl sonra cezasını tamamlamış olacağını vurgulayarak “Her ne kadar mahkeme tarafından suçun niteliği, netice sebebiyle ağırlaşmış yaralama olarak belirlenmiş ise de eylemin bir kadının hayatını kaybetmesine neden olması karşısında sanığın aldığı ceza ile cezaevinde geçireceği sürenin kamu vicdanını ne oranda tatmin edeceği tartışmalıdır” dedi.

Etiketler
Antalya Hapis cezası