Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Gençlik Kolları tarafından Muharrem ayı dolayısı ile Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı Gazi Cemevi’nde oruç açma yemeği verildi.

Alevi Bektaşi inancına göre 12 gün Muharrem Oruç’u tutan yüzlerce vatandaşlar Gazi Cem Evi’nde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Gençlik Kolları tarafından verilen lokma ile oruçlarını açtı 12 Gün Yoğunluğu görüldü .

Gazi Cemevi dedesi tarafından okunan duanın ardından oruçlar açıldı. Oruç açma yemeğinin ardından gençlik kolları başkanı Sayın Atıcı ve gençlik kolları üyeleri vatandaşla sohbet etti. Gençlik Kolları Başkanı Sayın Atıcı, “ Kerbela’da İmam Hüseyin’in katledilişinin 1380. yılında, bu acı olayın yası ve matemi için tutulan oruçların kabul olmasını diliyorum” dedi.

Yemeğe Sultangazi CHP İlçe Başkanı Murat Poyraz, İlçe Başkan Vekili Kemal Avseren, İlçe Başkan Yardımcıları Enis Temel, Serpil Akkaya Kuruçay, Cemal Ardıç, Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt, İBB ve Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Belgin Poyraz, Meclis Üyeleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.