Artaş Grubu'ndan Erciyes'e 5 yıldızlı yatırım

Kayakseverlerin gözdesi Erciyes yeni oteline kavuştu. Artaş İnşaat tarafından hayata geçirilen Radisson Blu Mount Erciyes Oteli kayakseverlerin hizmetine sunuldu

Artaş Grubu'ndan Erciyes'e 5 yıldızlı yatırım

Kayak sporu denince ülkemizde akla ilk gelen merkezlerden biri olan Kayseri – Erciyes, bölgenin prestijini artıracak yeni oteline kavuştu. Artaş İnşaat tarafından hayata geçirilen ve Radisson markasının ilk kayak oteli olma özelliğini taşıyan Radisson Blu Mount Erciyes Oteli 10 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak kayakseverlerin hizmetine sunuldu.

Artaş Grubu, Türkiye’nin önde gelen kayak merkezlerinden Erciyes’te 2200 metre irtifada konumlanan Radisson Blu Mount Erciyes’i turizme kazandırdı.

Kar yağarken panoramik Erciyes manzarasına karşı açık havuzunda misafirlerine sıcak havuz keyfi sunan Radisson Blu Mount Erciyes, bu ayrıcalığı ile Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyor.

Dünya standartlarındaki pistleri ve eşsiz doğasıyla her türlü ihtiyacı ve beklentiyi fazlasıyla karşılayabilen tesisin dünya çapında kayakçıların gözdesi olarak Kayseri turizmini çok daha ileri safhalara taşıyacak.

SERHAN ÇETİNSAYA: KAYSERİ'NİN POTANSİYELİ BÜYÜK, BU POTANSİYELİ GÖRDÜK VE 13 MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPTIK"

Kayak tesisi konusunda dünyadaki rakipleriyle yarışan Erciyes, konaklama açısından da dünya standartlarında bir otele kavuştu.

Artaş Grubu tarafından 13 milyon dolarlık bir yatırım ile Kayseri turizmine kazandırılan Radisson Blu Mount Erciyes, 16'sı süit olmak üzere 60 oda ve 170 yatak kapasitesine sahip.

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Çetinsaya, bu yatırımla Kayseri'nin turizm potansiyelini daha güçlü bir şekilde ortaya çıkaracaklarını söyledi.

Çetinsaya, "Kayseri, Türkiye'nin en önemli kış turizmi merkezlerinden biri. Ama bundan da önemlisi çok güçlü bir potansiyele sahip. Biz de bu potansiyeli görerek bu dönemde Kayseri'ye büyük bir güvenle 13 milyon dolar tutarında yatırım yaptık" dedi.

İki ayrı restorantı, bir lounge, spor salonu, spa ve yüzme havuzlarıyla misafirlere mükemmel bir deneyim yaşatmayı amaçlayan otel, aynı anda 400 kişiye kadar hizmet verebilecek Erciyes Dağı manzaralı son derece şık ve zarif restoranlara sahip.

KIŞ SPORU TUTKUNLARI İÇİN BİR CAZİBE MERKEZİ

Avusturyalı uzmanlar tarafından planlanan Erciyes Kayak Merkezi Türkiye’nin ve dünyanın en önemli kayak merkezleri arasında gösterilmektedir. 140 kilometre uzunluğunda piste sahip olan merkez; çocuklardan olimpik sporculara kadar her seviyede kayak sporu tutkununa hitap edebilmekte, 2100 ve 3400 metre irtifalar arasında bulunan bu pistleri ile aynı zamanda Avrupa’nın en yüksek irtifadaki pistleri arasında yer almaktadır.

Dünyanın en geniş kayak merkezi yoluna da sahip olan Erciyes’e ulaşım da oldukça kolay. Kayseri şehir merkezinden 25, Kayseri Havaalanından 30 dakikada bölgeye ulaşım sağlanabilmektedir.

Advertorial

Etiketler
Erciyes