Erdoğan partililerle bayramlaşmada konuştu: Memur maaşları için tarih verdi; İsveç'e tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partililerle bayramlaşma programında konuştu. Erdoğan, memur maaşlarına ilişkin "Düzenlemeyi bayram sonrası hızlıca Meclisimizin takdirine sunacağız" dedi.

Erdoğan partililerle bayramlaşmada konuştu: Memur maaşları için tarih verdi; İsveç'e tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partililerle bayramlaşma programında açıklamalarda bulunuyor.

Memur maaşlarına ilişkin düzenlemenin bayramdan sonra Meclis'e sunulacağını açıklayan Erdoğan, İsveç'teki Kuran-ı Kerim yakma eylemine de tepki gösterdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İSVEÇ'E TEPKİ

Bu cürmü işleyenler kadar fikir özgürlüğü kılıfı altında izin verenler, bu alçaklığa göz yumanlar emellerine ulaşamayacak. Terör örgütleriyle ve İslam düşmanlarıyla kararlı mücadele edilinceye kadar tepkimizi en güçlü şekilde ortaya koyacağız. Müslümanların kutsallarına hakaret etmenin düşünce hürriyeti olmadığını, batılı kibir abidelerine eninde sonunda öğreteceğiz.

Terör örgütleriyle ve İslam düşmanlarıyla kararlı mücadele edilinceye kadar tepkimizi en güçlü şekilde ortaya koyacağız.

Türkiye olarak, tahrik siyasetine de tehdit siyasetine de kesinlikle boyun eğmeyeceğimizin bilinmesini istiyorum.

Bu cürmü işleyenler kadar fikir özgürlüğü kılıfı altında izin verenler, bu alçaklığa göz yumanlar emellerine ulaşamayacak.

MEMUR MAAŞLARI İÇİN TARİH VERDİ

Çiftçilerimizden asgari ücretle çalışanlara, toplumun farklı kesimlerine yönelik müjdelerimizi açıkladık. Emeklilerimizin maaş ve ikramiye ödemelerini bayram öncesinde yaparak hayır dualarını aldık. Konut kiralarında üst sınır uygulamasını bu sene de devam ettiriyoruz. Memur maaşlarıyla ilgili düzenlemeyi bayram sonrası hızlıca Meclis'imizin takdirine sunacağız. Böylece seçimlerde milletimize verdiğimiz bir sözü daha gerçekleştirmiş olmanın bahtiyarlığını yaşamış olacağız.

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleriyle milletimiz bize, partimize ve ittifakımıza olan güvenini göstermiştir. Kendisinin ve evlatlarının geleceğini bizde gördüğünü bir kez daha açık ve net olarak ifade etmiştir. Bu vesileyle seçim maratonundaki gayretleriniz dolayısıyla her birinizi, tüm İstanbul teşkilatımızı, 81 vilayetimizin tamamındaki yol ve dava arkadaşlarımızı tekrar tebrik ediyorum. Muhalefet cephesinde seçimlerden bu yana yaşananlar, karşımızdakilerin çaplarını ve ufuklarını bir kez daha ortaya koymuştur.

Kaynak: Gerçek Gündem

Etiketler
Recep Tayyip Erdoğan Memur İsveç Kuran-ı Kerim