Sabah yazarlarından art arda ekonomi eleştirisi: Bu gidişe bir an önce 'dur' denilmeli

AKP’ye verdiği destekle bilinen Sabah gazetesinin yazarları art arda ekonomik kriz üzerine yazılar kaleme aldı. Sabah yazarları, zamların önüne geçilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Sabah yazarlarından art arda ekonomi eleştirisi: Bu gidişe bir an önce 'dur' denilmeli

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak’ın başında olduğu Turkuvaz Medya’ya bağlı Sabah gazetesi yazarları ekonomik krizi ve zamları eleştirdi.

Sabah yazarı Ferhat Ünlü, 10 Nisan’da kaleme aldığı “Bir milli güvenlik meselesi olarak tarım” başlıklı yazısında, tarım üreticilerinin artan maliyetlerle mücadele ettiğine dikkat çekmişti. Ünlü, “Tarım, pandemi sonrasında giderek daha önemli bir milli güvenlik meselesi haline geleceği için üretimden nakle ve ihracat da dâhil satışa devlet müdahalesi de gerekli hale gelecek” demişti.

“BU GİDİŞE BİR AN ÖNCE DUR DENMESİ GEREKİYOR”

Öte yandan bir diğer AKP’ye verdiği destekle bilinen Sabah yazarı Hilal Kaplan, bugünkü yazısında hayat pahalılığı ve art arda gelen zamları eleştirdi.

“Gıda güvenliği, milli güvenlik meselesidir” başlıklı bir yazı kaleme alan Kaplan, “Çay kaşığı kadar bile fiyat düşürmüyorlar. Bu gidişe bir an önce dur denmesi gerekiyor” dedi.

“KAPATMA CEZASI VERİLSİN”

Sabah’ın ekonomi yazarı Dilek Güngör de bugünkü “Domatesin tarladan sofraya yolculuğu” başlıklı yazısında Rekabet Kurulu'nun verdiği cezaların marketleri korkutmadığını belirtti. Güngör, "Fahiş fiyat uygulayan markete kapatma cezası verilsin" diye yazdı.

Sabah yazarların ekonomik kriz ve zamlar üzerine art arda yazılar kaleme alması ise dikkat çekti.

Etiketler
Türkiye ekonomisi Ekonomik kriz