ABD'de geçtiğimiz hafta Kongre'ye saldıran Donald Trump taraftarlarından Christopher Stanton Georgia evinde ölü bulundu. Göğsünden silahla yaralanmış halde bulunan Georgia'nın intihar ettiği açıklandı.

ABD'de Kongre'ye saldıran Donald Trump taraftarları arasında yer alan Christopher Stanton Georgia evinde ölü bulundu. Alpharetta kentinde eşinin cumartesi sabahı "Her yerde kan var" diyerek 911'i araması üzerine eve gelen polis, bodrumda 53 yaşındaki Georgia'nın cansız bedenini buldu.

Göğsünden silahla yaralanmış halde bulunan bir bankanın portfolyo yöneticisinin ölüm sebebini intihar olarak açıklayan polis, evdeki iki yarı-otomatik SKS tüfeğe de el koydu. Washington DC'deki Kongre saldırısı sırasında yakalanan Georgia, polise mukavemet ederek Kongre'ye girme girişiminde bulunmak ve akşam sokağa çıkma yasağından sonra bölgeyi terk etmeyi reddetmekle suçlanıyordu.

FBI SORUŞTURMASINDA 82 KİŞİ YAKALANDI

Yasadışı girişe kabahatler yasasına göre en fazla 180 gün hapis ve 1000 dolar para cezası veriliyor. Sputnik'in aktardığına göre, FBI'ın öncülüğündeki Kongre saldırısı soruşturmasında şimdilik 82 kişi yakalandı ve 55'ten fazlası kalkışmayla suçlandı, yüzlercesinin aranmasına devam ediliyor, bunlardan 25'i terörizm suçlamalarından soruşturuluyor.

BİR KONGRE POLİSİ İNTİHAR ETTİ

Kongre saldırısında ölen beş kişiden biri Kongre polisi. Kongre polisinin saldırı sırasında görevde olan bir diğer memurunun da cumartesi günü intihar ettiği bildirildi. Ayrıca Kongre polisinin iki memurundan biri saldırganların defalarca ırkçı hakaretlerine maruz kaldığını, diğeri saldırganlar tarafından acımasızca dövüldüğünü açıkladı. (Sputnik)